Facebook Google+ Twitter

Praca po studiach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-03 16:52

O jakiej pracy marzą absolwenci? Nie ma młodego człowieka, który by nie oczekiwał, że po 5 latach studiowania znajdzie ciekawą i interesującą pracę, dodatkowo jeszcze dobrze płatną.

Jak się okazuje, o dobrą pracę jest naprawdę trudno. Mówi się o pokoleniu „matysiaków”. Większość młodych ludzi, świeżo po studiach, podejmując pierwszą pracę, otrzymuje minimalne wynagrodzenie, które wynosi około tysiąca złotych na rękę, stąd określenie „ma tysiak”.

O czym jeszcze marzą młodzi, wykształceni Polacy? Przede wszystkim o pracy, w której mogą rozwinąć skrzydła. Oczekują szkoleń podnoszących kwalifikacje, dofinansowania do dodatkowych kursów czy studiów podyplomowych. Ideałem jest praca, w której szef inwestuje w pracowników i nowe technologie, co stwarza możliwość rozwoju zawodowego.

Praca i coś jeszcze? Tak, bogaty pakiet socjalny, karnety na basen czy siłownię, bilety do kina lub teatru. Te wszystkie przyjemności byłyby z całą pewnością czynnikiem, dzięki któremu pracodawca mógłby zaskarbić sobie wdzięczność pracowników. I nie tylko: wyłożone pieniądze mogą się szybko zwrócić w postaci zaangażowania w pracę podwładnych, co może mieć przełożenie na wzrost obrotów firmy.

Można by powiedzieć, że przedstawione wyżej wymagania są wysokie. To prawda, są, ale przecież każdy z nas ma prawo do godnej pracy i wynagrodzenia adekwatnego do włożonych starań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.