Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23833 miejsce

Praca - przeznaczenie czy więzienie. Przedsiębiorcy w Łagiewnikac

Zagadnieniu pracy poświęcona była VII pielgrzymka przedsiębiorców i pracodawców, która 5 grudnia miała miejsce w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył ks. kard. Stanisław Nagy. / Fot. Przemysław KrólJuż po raz siódmy przedsiębiorcy i pracodawcy zgromadzili się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Doroczna pielgrzymka duszpasterstwa rozpoczęła się od Mszy świętej, której przewodniczył ks. kard. Stanisław Nagy. W homilii zachęcił do zrobienia w duchu adwentowym bilansu z minionego roku – do podsumowania przez obecnych przedsiębiorców jakości ich pracy, stosunku do pracowników, troski o talenty. Podkreślił, że Bóg nie jest przeciwko bogaceniu się, ale zarazem nie znosi bogacenia się za wszelką cenę.

Miejscowości, w których odbywają się spotkania duszpasterstwa przedsiębiorców. / Fot. Przemysław KrólPo Mszy Świętej uczestnicy zgromadzili się w auli im. Jana Pawła II przy bazylice. Powitał ich ks. Grzegorz Piątek SCJ, który przedstawił dorobek Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent". W 2010 roku duszpasterstwo zorganizowało 40 spotkań w różnych miastach Polski.

Andrzej Sionek, fizyk i teolog / Fot. Przemysław KrólGłównym punktem spotkania była konferencja dr. Andrzeja Sionka pt. „Praca - przeznaczenie czy więzienie?”. - "Praca, jakikolwiek nie byłby jej charakter, staje się duchowym doświadczeniem, jeśli czujemy, że Bóg nas tutaj ustawił" – mówił dr Sionek. Zachęcał do "wprowadzania dynamicznej wiary w miejsce pracy." Prelegent, z wykształcenia fizyk i teolog, jest od lat zaangażowany w działalność ewangelizacyjną.

Spotkanie zakończyło się koncertem fortepianowym Janusza Kohuta artysty z Bielska-Białej.

Zgromadzeni przedsiębiorcy mieli zatem okazję do wspólnej modlitwy, refleksji nad ważnymi i trudnymi problemami, a na zakończenie wymiany doświadczeń podczas wspólnego posiłku.

Kazanie ks. kard. Stanisława Nagyego wygłoszone do przedsiębiorców w Łagiewnikach
Konferencja Andrzeja Sionka "Praca - przeznaczenie czy więzienie"
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.