Facebook Google+ Twitter

Praca w Czechach. O walorach zatrudnienia u naszych południowych sąsiadów

USA, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Francja, Finlandia - to kraje, które każdy z nas kojarzy z emigracją zarobkową Polaków. Czechy to kolejne miejsce chętnie odwiedzane przez naszych rodaków w celach zarobkowych. A dlaczego warto pracować za naszą południową granicą?

Ostrawa / Fot. SPŠCHaG Ostrava,viz nížeJak informuje serwis pracuj.pl, w 2010 r. najwięcej ogłoszeń o pracy za granicą dotyczyło Niemiec (424), Francji i Holandii (po ok. 250), Czech (231), Wielkiej Brytanii (189) i Finlandii (160).

Z kolei w świetle danych czeskiego urzędu statystycznego, w Czechach pracuje ok. 20 tys. Polaków, a na pracowników znad Wisły czeka ponadto 3,5 tys. ofert. Żeby podjąć pracę w Czechach często wystarcza tylko język angielski, choć oczywiście czeski byłby bardzo przydatny.

Pracodawcy szukają przede wszystkim specjalistów IT, programistów, specjalistów od marketingu, finansistów, inżynierów budowlanych, administratorów baz danych i wielu innych. Co najciekawsze, płace są porównywalne do tych, które możemy otrzymać w Polsce, za to dodatki - ulgi i bonusy - korzystniejsze. Do stałej pensji dolicza się stawki za nadgodziny, a w wielu wypadkach także dodatek żywnościowy w wysokości 100 zł miesięcznie.

Praca w Foxconn w Pardubicach tylko dla naiwnych

Czeskie firmy proponują pracownikom kwaterunek w hotelu robotniczym lub pomoc w wynajęciu mieszkania. Ceny żywności i usług są podobne do polskich. Za wynajem 60-metrowego mieszkania w zależności od regionu (najtaniej jest w Ostrawie, najdrożej w Pradze) zapłacimy do 3,2 tys. miesięcznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fiodor
  • fiodor
  • 25.02.2012 19:25

jaka bzdura !!! to chyba na papierze takie informacje macie . miszkam w czechach od 2007 roku i zajmuje sie posrednictwem dla polakow i niestety teraz juz dla slowakow poniewaz polaki to wedlug czechow ten co niezna jezyka pije a potem bije

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.