Facebook Google+ Twitter

Praca w przemyśle spożywczym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-06 08:29

Każdy człowiek na pewnym etapie swojego życia musi podjąć decyzję o wyborze drogi zawodowej.

Różnorodność zawodów na rynku paradoksalnie nie ułatwia tego zadania. Warto więc zapoznać się z wymaganiami, jakie stawiane są kandydatom do pracy w danej branży oraz specyfiką pracy. Na początek przemysł spożywczy.

Obecnie firmy działające w przemyśle spożywczym muszą borykać się z wieloma problemami. Rosnące ceny energii i niedobór surowców powodują, że proces produkcyjny staje się coraz bardziej kosztochłonny. Większe nakłady finansowe na produkcję mają wpływ na podwyżki cen. Firmy konkurują między sobą o klienta. Towarzyszy temu także nasilona konkurencja wśród pracowników. Powodem tego są całkiem realne redukcje zatrudnienia. W związku z tym w firmach pozostaną najlepsi.

Firmy produkujące artykuły spożywcze systematycznie zwiększają wymagania stawiane kandydatom do pracy. Niektóre przedsiębiorstwa zatrudniają specjalistów, licząc, że pomoże to odnieść firmie sukces. Okazuje się, że w sektorze spożywczym realizować się zawodowo mogą zarówno inżynierowie, finansiści, jak i pedagodzy. Nie są zdefiniowane bowiem kierunki studiów wymaganych w tej branży. Pracodawcy przywiązują jednak uwagę do kompetencji społecznych rekrutowanych osób. Kandydaci do pracy w przemyśle spożywczym powinni charakteryzować się:

skłonnością do podejmowania ryzyka,
orientacją na wyniki,
umiejętnością rozwiązywania problemów,
cechami przywódczymi,
gotowością do rozwoju osobistego i podnoszenia swoich kompetencji,
zaangażowaniem i dyspozycyjnością,
umiejętnością współpracy z innymi ludźmi,
zdolnością innowacyjnego myślenia.

Dobrym początkiem kariery w branży spożywczej jest odbycie stażu lub praktyki. Pozwala to na poznanie specyfiki pracy, skonfrontowanie swoich wyobrażeń z rzeczywistością. Dodatkowo jest to wartościowe doświadczenie zawodowe.

Roman Cieciuch
Zielona Linia
tel. 19 524

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.