Facebook Google+ Twitter

Prace Katarzyny Wendland w Galerii Muz

W Galerii Muz w Toruniu otwarto wystawę prac Katarzyny Wendland, absolwentki UMK. Pochodzą one z czterech cyklów rysunkowych i malarskich powstałych w okresie od 2003 roku. Wystawa potrwa do 28 lutego br.

Katarzyna Wendlandt / Fot. Łukasz KołtackiGłównymi wątkami prac artystki są ptaki, rytm, przestrzeń, lot i człowiek. Dzieła charakteryzują się podziałem płaszczyzn i ukazaniem postaci w napięciu i zgodnie z rytmami jakie im towarzyszą. Kompozycje mają rozbite, czasem wielowarstwowe konstrukcje. - Tematyka prac to abstrakcja i figuratywność. Poszukując plastycznego wyrazu dla wyrażenia ruchu i zmienności zastosowałam materiał syntetyczny, który nakładany warstwowo stworzył efekt optycznej wibracji - mówi o swych pracach Wendland.

Podczas wernisażu / Fot. Łukasz KołtackiArtystka urodziła się w 1979 r. w Szczecinie. Trzy lata temu ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie studiowała malarstwo w architekturze tj. malarstwo ścienne, sztalugowe, rysunek i witraż. Od 2 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace wystawiane były już wielokrotnie w Toruniu (Galeria Sztuki Wozownia, Galeria Wiadukt, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka) a także w Bydgoszczy, Grudziądzu i Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.