Facebook Google+ Twitter

Prace przy największym aquaparku w Polsce już na półmetku

W czwartek na terenie Term Maltańskich w Poznaniu odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. W uroczystości tej udział wziął prezydent miasta Ryszard Grobelny. Koniec prac przy aquaparku planowany jest na sierpień przyszłego roku.

Wizualizacja Term Maltańskich w Poznaniu / Fot. mat.pras.Z jakich atrakcji będziemy mogli skorzystać w Termach Maltańskich?
Władze miasta mają nadzieję, że za sprawą Term Maltańskich w Poznaniu odbywać się będą najważniejsze imprezy pływackie, bowiem na tym terenie znajdzie się zespół basenów olimpijskich. Jednak nie zabraknie również atrakcji w części rekreacyjnej. Będą to m.in. zjeżdżalnie z efektami świetlnymi i akustycznymi, rwąca rzeka, wodospady, sztuczna fala, hydromasaże, strefa saun.

Dlaczego poznański aquapark będzie tak wyjątkowy?
Największy aquapark w Polsce powstanie we wschodniej części Poznania, tuż przy brzegu Jeziora Maltańskiego. W miejscu tym, pod ziemią znajdują się źródła ciepłej wody, które będzie można wykorzystać do podgrzewania wody w basenach.
- Dysponujemy badaniami, z których wynika, że tutejsze wody geotermalne mają właściwości lecznicze. Szczególnie korzystnie wpływają na układ oddechowy i narządy ruchu. Tą wodą wypełnione będą trzy baseny z hydromasażem. Solanka znajdzie się także w basenach zewnętrznych: sezonowym i całorocznym. Nie wykorzystamy jednak jej do ogrzewania obiektu ze względu na koszty - mówi w rozmowie z Głosem Wielkopolski Magdalena Wesołowska, prezes spółki Termy Maltańskie.

Prezydent Ryszard Grobelny nacisnął na guzik i wiecha automatycznie ruszyła na swoje miejsce / Fot. Sławomir Seidler/PolskapresseA co o Termach Maltańskich sądzą poznaniacy?
- Bardzo fajnie, że taki duży aquapark powstanie właśnie w Poznaniu. Nie przepadam za basenami, ale do poznańskich term przejdę się z miłą chęcią, chociażby z ciekawości jak na żywo wyglądają zapowiadane atrakcje - mówi Magda, mieszkanka Poznania.
- Pomysł bardzo mi się podoba, ale z tego co słyszałem cena jaką będzie trzeba zapłacić za popływanie w kilku basenach jest o wiele za duża. Raz można się przejść, ale na dłuższą metę jest to za dużo - mówi Pan Paweł.

Koszt budowy obiektu to 271 milionów złotych. Według wykonawcy woda do basenów napłynie w sierpniu przyszłego roku, kiedy Termy Maltańskie zostaną otwarte dla mieszkańców Poznania i turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Z tego co mi wiadomo wstęp na część rekreacyjną będzie kosztował 20 zł, a za popływanie w basenie sportowym zapłacimy 12 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jotgie
  • Jotgie
  • 09.10.2010 20:02

A jakie są planowane ceny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby nie było opóźnienia. Alstal chyba niczego nie oddał jeszcze w przewidzianym w umowach terminie. Przykład - wspaniała, aczkolwiek oddana po czasie MotoArena w Toruniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja na 5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.