Facebook Google+ Twitter

Pracodawca na czacie, czyli Wirtualne Targi Pracy 2008

Od 3 do 7 marca 2007 portal pracuj.pl realizuje Wirtualne Targi Pracy 2008. Za pośrednictwem internetu spotkają się na nich poszukujący pracy i przedstawiciele 199 przedsiębiorstw zainteresowanych pozyskaniem nowych pracowników.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2007 roku już ponad 40 proc. polskich gospodarstw domowych posiadało stały dostęp do internetu. Nowoczesna technologia oraz stale obniżane ceny usługodawców sprawiły, że w grupie między 16 a 74 rokiem życia dostęp do globalnej sieci deklaruje już 40 proc. Polaków.

Prawie każda dziedzina materialnego świata ma swój odpowiednik w internecie. Fora dyskusyjne, sklepy, apteki, księgarnie, e-restauracje, gazety, radio, telewizja, biblioteki, galerie... Trudno odnaleźć obszar, który nie posiada swojego zamiennika w wirtualnym świecie.

Witryna / Fot. Piotr RaszewskiPortal pracuj.pl realizując Wirtualne Targi Pracy 2008, poszedł o krok dalej. Stworzył możliwość bezpośredniej rozmowy między poszukującym pracy, a pracodawcą.

Walorem jest przejrzysta – intuicyjna budowa witryny, wystarczą dwa „kliknięcia” myszki, by nawiązać bezpośredni kontakt – rozmowę z pracodawcą. Mini-czat, na którym odbywają się rozmowy nie wymaga szczególnych warunków logowania, wystarczy wpisać nick i już po chwili można zadawać pytania przedstawicielowi firmy. Użytkownicy w pierwszym dniu często zadawali konkretne pytania związane ze swoimi możliwościami zatrudnienia w firmie, warunkami pracy oraz oczekiwaniami, jakie będą wobec nich wysuwane. Pracodawcy już wcześniej zamieścili na witrynie dokładne informację dotyczące warunków współpracy, ale pomysł ich poszerzenia w bezpośredniej rozmowie dał dodatkową możliwość kontaktu i tym samym rozwiania wątpliwości.

Realizatorzy przewidzieli, że do końca tygodnia przeprowadzonych zostanie około 50 rozmów z przedstawicielami firm, które zgłosiły swój udział do programu. Dokładny wykaz rozmów znajduje się na głównej stronie witryny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też tak myślę i mimo, że pisze raczej o kulturze zdecydowałem się na przybliżenie tego projektu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to bardzo dobry pomysł, dzięki za info :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.