Facebook Google+ Twitter

Pracodawco, zaprzyjaźnij się z Facebookiem!

Przedsiębiorstwa nie powinny zwalniać ani ganić pracowników, którzy w czasie pracy korzystają z serwisów społecznościowych, ponieważ pozorne marnotrawienie czasu, może przynieść wiele korzyści samej firmie.

Jak wykazały badania angielskich naukowców, próby ciągłej kontroli podwładnych mogą być zgubne dla koncernów. Brak zaufania może doprowadzić do napięć, a co za tym idzie, kryzysu w firmie. Dopuszczalne jest oczywiście ograniczenie dostępu do serwisów, jednak nie można zapomnieć o pozytywnych stronach mody na social networking i całkowicie jej zabronić. Mobilizuje ona do kontaktowania się ze współpracownikami oraz pomaga w wymienianie informacji dotyczących nowych projektów. Dzięki nawiązywaniu relacji koleżeńskich, firma pracuje sprawniej, a dokumenty szybciej trafiają do obiegu.

Internet bywa także bardzo pomocny w utrzymywaniu kontaktów z byłymi pracownikami oraz potencjalnymi kontrahentami. Innowacje usprawniają relacje z klientami i pozwalają na stworzenie przyjaznego środowiska pracy.
 / Fot. http://pl-pl.facebook.com/
„Jeśli możemy zobaczyć zdjęcia kolegów lub dowiedzieć się, czym aktualnie są zajęci, może być to niezwykle użyteczne dla przedsiębiorstw, zwłaszcza jeśli firma zatrudnia tysiące ludzi” - mówi Dr Turrell, którego firma wzięła udział w badaniu

Portale, takie jak Facebook są nieodzowną częścią społeczeństwa informacyjnego, w jakim żyjemy. Młodzi ludzie, którzy wychowali się w dobie telefonii komórkowej oraz Internetu, nie wyobrażają sobie rezygnacji z surfowania po sieci, a co za tym idzie, oczekują od pracodawców podążania z duchem czasu i zaakceptowania portali społecznościowych, a nawet wdrożenia ich na stałe do firmowych systemów.

Orange, które zleciło badanie, jest obecnie w trakcie tworzenia własnej platformy socialnetworkingowej dla pracowników. Robert Ainger, z brytyjskiego oddziału firmy uważa, że taka forma kontaktu z pracodawcą jest bardzo pomocna, a nowe technologie ułatwiające łączenie życia zawodowego z prywatnym są wielkim dobrodziejstwem XXI wieku.

Źródło: BBC news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

już parę lat temu o tym słyszałem i dużó w tym prawdy ;] nawet w dd tvn o tym mówili

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.