Facebook Google+ Twitter

Pracodawcy przyjaźni pracownikom nagrodzeni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-30 22:24

W Pałacu Prezydenckim szefowie 14 przedsiębiorstw otrzymali wyróżnienia „Pracodawca przyjazny pracownikom". Prezydent wspólnie z NSZZ „Solidarność" po raz drugi wręczyli ten tytuł.

Lech Kaczyński zaznaczył, że firmy te, poza wzorowym przestrzeganiem prawa pracy, prowadzą w sposób odpowiedzialny dialog społeczny, który jest jednym ze sposobów na ograniczanie bezrobocia. Jego zdaniem właśnie to zjawisko powoduje w naszym kraju największe patologie. Lech Kaczyński zaznaczył, że walka z bezrobociem to, jeśli chodzi o sprawy krajowe, najważniejszy cel jego prezydentury.

Akcja „Pracodawca przyjazny pracownikom" ma na celu propagowanie dobrych wzorców wśród pracodawców, głównie w ramach promocji stałego zatrudnienia, przestrzegania bezpieczeństwa i standardów pracy oraz zapewniania pracownikom możliwości tworzenia związków zawodowych.

Szef NSZZ Solidarność Janusz Śniadek podkreślił, że pracodawcy, którzy otrzymali nagrody traktują pracowników jak największą wartość firmy. Wyraził nadzieję, że takie postępowanie w przyszłości przyniesie tym firmom korzyści.

Wyróżnienia otrzymały między innymi: PGE Kopalnia Turów, firma Radmor, Miejskie Wodociągi w Koszalinie i Nadleśnictwo Włoszczowa.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.