20409 miejsce

Pracowita i zwycięska sobota Cracovii

Nie młodzi, nie nowi, a doświadczeni piłkarze Cracovii zapewnili zwycięstwa w sobotnich meczach sparingowych z Górnikiem Wieliczka i Stalą Stalowa Wola.

W sobotę 2 lutego o godzinie 11 na murawie boiska przy ul.Wielickiej wybiegły jedenastki Cracovii i III-ligowego Górnika Wieliczka. Po bardzo dobrej grze i ładnych bramkach pierwszoligowcy zwyciężyli 3:1.

Już w 6. minucie stojący w bramce krakowian Wróbel musiał wyciągać piłkę z siatki. Po zamieszaniu w polu karnym gola zdobył Wtorek. Cracovia zrewanżowała się w 20. minucie, kiedy Tomasz Moskała po dośrodkowaniu Pawła Szwajdycha uderzeniem z głowy nie dał szans bramkarzowi wieliczan. Ten sam zawodnik swoją druga bramkę zdobył na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Perfekcyjnie złożył się do uderzenia lewą nogą i atomowym strzałem w prawy róg wyprowadził "Pasy" na prowadzenie.

Trener Stefan Majewski odetchnął na początku drugiej odsłony, kiedy kapitalnie grający Łukasz Skrzyński trafił na 3:1. Na pewno dał domyślenia trenerowi, który zdecydował, że Skrzyński nie pojedzie z zespołem na zgrupowanie na Cyprze.
Pogoda nie była łaskawa - padający deszcz i przenikliwe zimno to nie najlepsza aura do grania. Dyskomfort odczuwali też kibice, których można było policzyć na palcach jednej ręki.

Kolejnym sparingpartnerem, który sprawdził w weekend formę "Pasów" był drugoligowiec ze Stalowej Woli - Stal. Mecz pomimo warunków atmosferycznych stał na dobrym poziomie. Dryblingami popisywał się nowy nabytek krakowian - węgierski pomocnik Árpád Majoros, na którego goście nie mogli znaleźć sposobu i uciekali się do fauli.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Marcin Bojarski, który już w 10. minucie umieścił futbolówkę w siatce. Dośrodkowanie z okolicy 30 metra zamienił na dość kuriozalnego gola, ale bramka pozostaje bramką.

Były to dwa ostatnie towarzyskie mecze przed wyjazdem na Cypr.