Facebook Google+ Twitter

Pracowita noworoczna noc ratowników górskich

Ratownicy TOPR oraz beskidzkiej grupy GOPR, noworoczną noc spędzili w górach podczas akcji ratunkowych. Na szczęście obie zakończyły się powodzeniem, a turyści zostali bezpiecznie sprowadzeni z gór.

 / Fot. Grzegorz Mroczka/wikimedia/CC-BY-3.0Pięciu ratowników TOPR z Doliny Pięciu Stawów i Hali Gąsienicowej, wyruszyło w nocy na Świnicę w celu ratowania taterników, którzy nie potrafili znaleźć drogi zjazdowej ze szczytu. Ratownicy nie zdołali jednak do nich dotrzeć i całą noc musieli spędzić na grani. O świcie TOPR-owców oraz przemarzniętych taterników zabrał śmigłowiec - donosi rmf24.pl

Najwięcej wypadków odnotowano jednak na Gubałówce. TOPR i pogotowie ratunkowe interweniowały w sylwestra osiem razy, zwożąc z góry narciarzy ze skręceniami i złamaniami kończyn.

Równie pracowitą noc mieli ratownicy GOPR ze Szczyrku. Tuż po północy dostali wezwanie od siedmiu turystów z Bielska-Białej, którzy zabłądzili w drodze do schroniska na Przysłopie pod Baranią Górą. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, ośmiu ratowników odnalazło ich i sprowadziło tuż przed godziną 7.00 do Wisły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.