Facebook Google+ Twitter

Pracowite wakacje młodzieży

Co robi młodzież po 20 czerwca? Uczy się? Bawi się? Wypoczywa? Nie. Teraz na wakacje młodzi garną się do... pracy.

Powiatowy Urząd Pracy/ Młodzieżowe Biuro Pracy w Sosnowcu / Fot. Olgierd Górny/Dziennik ZachodniWakacje kojarzą się z wypoczynkiem, morzem, górami, lenistwem. To ostatnie zupełnie nie w głowie polskim nastolatkom. Już w maju szukają ciekawych ofert sezonowych prac, aby zarobić przez wakacje na nowy rok szkolny.

- Chętnie najmę się do jakiejś pracy. Najlepiej na stanowisku kierowniczym – żartuje Sebastian, mieszkaniec podwarszawskiego Świdra. – Moi koledzy zarabiają ponad 400 złotych tygodniowo za kopanie studni u jakiegoś faceta. Chciałbym zarabiać nie mniej niż 8 złotych za godzinę. Pracy szukam w internecie i w Młodzieżowym Biurze Pracy - dodaje.

- Oferty pracy są różne, tak samo jak płace. Za łubiankę truskawek zebranych z pola pracodawca płaci ok. 2 złotych. Więcej zarobić można w konsultingu. Średnia płaca wynosi mniej więcej 6 złotych za godzinę - mówi pan Karol z Młodzieżowego Biura Pracy w Siedlcach. Dodaje, że jego klienci są zadowoleni z wakacyjnej pracy.

Słowa Siedleckiego z MBP potwierdza Adam, 17-letni nastolatek z warszawskiej Pragi: - Rok temu pracowałem dorywczo w Pałacu Kultury i Nauki na Targach Ślubnych. Za rozdawanie ulotek dostawałem 12,50 złotych za godzinę. Mam nadzieję, że i w tym roku znajdę równie dobrze płatną pracę.

Warto wspomnieć, że Młodzieżowe Biura Pracy oferują prace także dla nieletnich. - Oferty, które się u nas pojawiają często dotyczą także nieletnich. Pracodawcy potrafią zaufać nawet 16-latkom zlecając im proste zadania. Jest to uregulowane prawnie - tłumaczy pan Karol.

Gdzie zajdziesz pracę na wakacje?
Ochotnicze Hufce Pracy
Praca nad morzem
Praca w Warszawie
Work Wonders
Serwis pracuj.pl
WorkUK, czyli praca w Anglii

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To prawda. Dzisiaj wróciłem z truskawek, a nie dawno pracowałem na promocji w drogerii :P +

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) muszę przyznać, że wyprzedziłeś mnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.