Facebook Google+ Twitter

Pracowity weekend Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

W miniony weekend 14-16 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali łącznie 13 osób.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejPięć osób zatrzymali funkcjonariusze z pilotażowego projektu „Wspólna Niemiecko-Polska Placówka z mieszaną obsadą z siedzibą w Ludwigsdorfie”. Byli to obywatele Ukrainy zatrzymani w okolicach Ludwigsdorf (jeden obywatel Ukrainy za pobyt na terytorium Niemiec bez wymaganych dokumentów - brak paszportu) oraz w Żarskiej Wsi (trzech obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się podczas kontroli paszportami z zamieszczonymi w nich wyłudzonymi wizami Schengen). Wspólny patrol zatrzymał również Polaka w miejscowości Kodersdorf (Niemcy) w związku z uzasadnionym podejrzeniem posługiwania się podczas kontroli przerobionym niemieckim dowodem rejestracyjnym pojazdu.

Pozostałe osoby to czterech obywateli Mołdawii oraz dwóch obywateli Ukrainy, zatrzymanych przez pograniczników ze Zgorzelca za posługiwanie się podczas kontroli paszportami z zamieszczonymi w nich wyłudzonymi wizami. Wobec nich wszczęto postępowanie administracyjne, które zakończyło się wydaniem im decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia Polski i powrotu do swego miejsca zamieszkania. Zatrzymano również dwóch Polaków poszukiwanych listami gończymi.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejZ kolei 14 grudnia w Tuplicach strażnicy zatrzymali nielegalnie pracujących w województwie lubuskim cudzoziemców. W związku z naruszeniem przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy pięciu obywateli Ukrainy otrzymało decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia Polski, a pracodawcy grozi kara grzywny nie mniejsza niż 3 tys. zł, o jej wysokości zdecyduje sąd.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej chor. Anna Galon, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Tuplicach w trakcie kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z firm w powiecie żagańskim (województwo lubuskie), ujawnili, że zatrudnieni w niej cudzoziemcy wykonywali pracę bez zezwoleń czy oświadczeń, które byłyby zarejestrowane przez pracodawcę we właściwym urzędzie pracy. W myśl przepisów praca wówczas jest nielegalna.

Dla pracodawcy oznacza to karę grzywny, a dla cudzoziemca opuszczenie naszego kraju i zakaz wjazdu na rok (jeżeli wyjedzie dobrowolnie).

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.