Facebook Google+ Twitter

Pracownicy British Airways szykują się do strajku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 10:00

Dyrekcja British Airways zapewnia, że jest dobrze przygotowana do przedświątecznego strajku załóg pokładowych. 12 tysięcy stewardess i stewardów brytyjskich linni lotniczych ma strajkować przez 7dni, między 20 marca a końcem miesiąca. Spór związkowców za zarządem dotyczy warunki pracy i planowanych oszczędności.

Niedoszły, planowany na grudzień strajk miał objąć święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Tym razem związek zawodowy Unite postanowił nie strajkować w same święta wielkanocne, ale i tak zburzy świąteczne plany setek tysięcy podróżnych z wielu krajów. Załogi pokładowe nie podejmą pracy od 20 do 22 marca i od 27 do 30 marca.

British Airways przeszkoliły tysiąc osób jako zastępcze załogi. Wyczarterują 22 samoloty, co pozwoli przewieźć 60 procent pasażerów. 40 procent, czyli 30 tysięcy podróżnych dziennie, pozostanie jednak na ziemi.

Dyrekcja chce utrzymać wszystkie loty z Gatwick na trasach międzykontynentalnych. Strajkowy chaos dotknie więc przede wszystkim podróżnych na trasach turystycznych z macierzystego lotniska British Airways, Heathrow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.