Facebook Google+ Twitter

Pracownicy budżetówki roztopili bryłę lodu, domagają się odmrożeń płac

Gmach Ministerstwa Finansów mógł podzielić los Titanica i rozbić się o lodową bryłę znajdującą się przed jego frontem. Znalazła się ona nie z powodu klimatycznej anomalii, lecz za sprawą protestujących pracowników budżetówki.

Sama bryła miała symbolizować już czteroletnie zamrożenie pensji pracowników sfery budżetowej, co w obliczu wciąż rosnącej inflacji przekłada się na wzrost kosztów utrzymania znacznie przekraczających realne zarobki policjanta, czy też strażnika więziennego lub celnika. To właśnie przedstawiciele tych profesji przy użyciu palnika roztopili ustawioną wcześniej masę lodu. Całą akcję zorganizował Międzybranżowy Komitet Protestacyjny Pracowników Sfery Budżetowej.

Jak podaje PAP, sama bryła nie wyłoniła się niespodziewanie przed budynkiem resortu. Dryfowała tym kursem już od końca stycznia, gdy komitet wysłał list otwarty do ministra Jacka Rostowskiego, na łamach którego przedstawiono żądanie odmrożenia płac oraz skorygowanie wynagrodzeń o wskaźnik inflacji z ubiegłych lat. Odpowiedź ministerstwa była krótka – brak środków. Protestujący wykazują się zrozumieniem dla trudności finansowych skarbu państwa, lecz nie mają go dla sposobu w jaki są traktowani przez MF, łącznie z brakiem chęci do podjęcia rozmów.

Przedstawicielka komitetu, Edyta Odyjas, udzieliła pierwszego ostrzeżenia: „Dzisiaj też nikt to nas nie wyszedł. W petycji, którą dzisiaj złożyliśmy domagamy się rozmów. Jeżeli resort nie podejmie dialogu, zmusi nas do podjęcia bardziej radykalnych działań". Jej zdaniem komitet posiada szeroki wachlarz możliwości co do sposobu wywierania nacisku na ministerstwo, od lawiny maili po masową manifestację, mającą sparaliżować część urzędów, która to miałaby się odbyć w maju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.