Facebook Google+ Twitter

Pracownicy kochają konferencje, a pracodawcy kochają pracowników

Pracownicy uwielbiają wyjazdy, jakie fundują pracodawcy. Konferencje i spotkania służbowe są doskonałą wymówką do kilku dni wolnego. Pracodawcy zaś nie szczędzą budżetu na dostarczanie podwładnym tych przyjemności.

Z niemałą pewnością co do prawdziwości powyższego stwierdzenia orzec można, iż pracownicy uwielbiają wyjazdy, jakie fundują im pracodawcy. Konferencje, spotkania służbowe czy różnego rodzaju firmowe eventy są doskonałą wymówką do kilku dni wolnego od pracy,domu i szarych murów miasta. Rozsądni pracodawcy z kolei nie szczędzą budżetu firmowego na dostarczanie swym podwładnym tych przyjemności, mając świadomość, iż korzyści jakie czerpią z choćby jednodniowego wyjazdu znacznie przekraczają poniesione koszty.

Zadowolony pracownik to dobry pracownik, a dobry pracownik to zadowolony pracodawca. Tu magiczne koło zatacza krąg, wydawać by się mogło, że świat staje się piękniejszy. Psychologowie grup od lat starają się przekonać zarówno korporacyjnych gigantów, jak i małe firmy, że kilka dni z dala od betonowych biurowców może być inspiracją do efektywnej i twórczej pracy oraz motywacją cenniejszą niż premie pieniężne. Wyjazdy integracyjne sprzyjają powstawaniu zgranych zespołów i nawiązywaniu znajomości pomiędzy pracownikami na poziomie niewymiernie głębszym niż codzienne, niepełne relacje sąsiadów z „pokoju obok”.

Okazuje się jednak, że organizacja takiego wyjazdu jest zadaniem wymagającym niemałego wysiłku i energii ze strony pracodawcy. Jak słusznie zauważają specjaliści z Eventool.pl, serwisu wspomagającego organizację wydarzeń biznesowych, to nie organizacja miejsca wyjazdu powinna być priorytetem podczas jego planowania, lecz część merytoryczna. Przeszukiwanie ofert i sprawdzanie ich dostępności oraz możliwości nie powinno być najdłużej trwającym etapem. Szybko znuży on organizatora w efekcie czego, pracownicy trafią do podrzędnych hoteli, gdzie na sali konferencyjnej zabraknie dla nich miejsc, a w pokojach hotelowych nie będzie dostępu do podstawowych narzędzi ułatwiających pracę, jak dostęp do internetu.
Stąd też w Polsce coraz popularniejsze stają się serwisy ułatwiające zorganizowanie takiego wyjazdu, internetowe porównywarki czy pomocne przewodniki. Pamiętając o korzyściach, jakie wynikają z umożliwienia pracownikom spędzenia kilku dni w zaciszu lasu czy cieniu gór, warto skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferują tego typu serwisy.
Tym samym zaoszczędzimy cenny czas i nerwy, jakie poświęcilibyśmy na „ręczny” wybór naszej ostoi. Jak apelują specjaliści z Eventool.pl „to oszczędza mnóstwo czasu i energii, które można poświęcić na kwestie ważniejsze”.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość
Ewa Olszewska

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: wyjazdy


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.