Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10865 miejsce

Pracownicy korporacji biorą zdrowie w swoje ręce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-01 10:29

Pracownicy największej w Polsce grupy farmaceutycznej stawiają czoła największemu na świecie wyzwaniu zdrowotnemu 28 maja stu pięciu pracowników Grupy Novartis, największej grupy farmaceutycznej w Polsce*, rozpoczęło studniową akcję.

Zespoły Grupy Novartis, wyłonione spośród zatrudnionych w firmie Sandoz (największej w Polsce dywizji Novartis), Novartis Pharmaceuticals oraz Alcon, dołączyły do 300 tysięcy pracowników z całego świata uczestniczących w Global Corporate Challenge (GCC)największej na świecie korporacyjnej inicjatywie promującej zdrowy tryb życia. W trakcie jej realizacji uczestnicy chodzą, biegają, jeżdżą na rowerze, pływają, skaczą – a nawet tańczą salsę!

Jak podkreśla Prezes Novartis Poland Alexandra Bishop, wszyscy cieszą się z możliwości wzięcia udziału w programie, który ma na celu poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia pracowników. - Wielu naszych pracowników, podobnie jak wielu innych Polaków, naraża na szwank swoje zdrowie spędzając zbyt dużą ilość czasu w pozycji siedzącej – przy biurku lub w samochodzie, w drodze do i z pracy. Chcemy podpowiedzieć im, w jaki sposób mogą wyrwać się z okowów siedzącego stylu życia, wprowadzając pożyteczną dawkę aktywności fizycznej każdego dnia. GCC jest efektywnym i przyjemnym sposobem na osiągnięcie tego celu. – komentuje Prezes Novartis Poland.

Przez okres 100 dni pracownicy Grupy Novartis będą pracować zespołowo, dążąc do podniesienia poziomu codziennej aktywności fizycznej, w pracy i w domu. Przyjmując bardziej prozdrowotny styl życia, będą starali się realizować zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące aktywności fizycznej i każdego dnia pokonywać na piechotę dystans równy 10 tysiącom kroków.

Z uwagi na coraz bardziej siedzący tryb pracy oraz nowoczesne udogodnienia transportowe, statystyczny pracownik dziennie robi jedynie 3000 kroków, co znacząco odbiega od rekomendowanej przez WHO wartości. Uznaje się, że brak aktywności fizycznej jest jedną z przyczyn coraz powszechniej występujących chorób przewlekłych takich jak otyłość, cukrzyca typu II, choroba wieńcowa, udar czy niektóre nowotwory lub depresja. Z tego względu niewystarczająca ilość ruchu stanowi poważne i rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia osób pracujących. Grupa Novartis aktywnie zaangażowała się w realizację projektu GCC, dzięki któremu firma, podobnie jak inni pracodawcy, zyskała szansę na poprawę sytuacji zdrowotnej swoich pracowników.

-Inwestowanie w długoterminowy dobrostan naszych pracowników jest ważnym krokiem w celu zapewnienia satysfakcji i dobrego stanu zdrowia zespołu naszej firmy. Pragniemy, aby nasi pracownicy dobrze się czuli i byli jak najbardziej sprawni, zarówno w swoim miejscu pracy jak i poza nim. – komentuje Alexandra Bishop.

Grupa Novartis w Polsce dołączyła tym samym do 1500 organizacji biorących udział w globalnym programie GCC 2014, które dążą do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia swoich pracowników, a także globalnej społeczności.

Więcej informacji dotyczących programu można znaleźć na stronie www.gettheworldmoving.com.

O Novartis
Rozwiązania oferowane przez Novartis dostosowane są do zmieniających się potrzeb zdrowotnych pacjentów oraz społeczeństw. Firma Novartis, której siedziba mieści się w Bazylei w Szwajcarii, posiada zróżnicowane portfolio produktowe, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. W jego skład wchodzą leki innowacyjne, produkty pielęgnacji i ochrony wzroku, atrakcyjne cenowo leki generyczne, szczepionki, lekarstwa wydawane bez recepty oraz produkty zdrowotne przeznaczone dla zwierząt. Novartis jest jedyną na świecie firmą, która zajmuje pozycję lidera w tych wszystkich obszarach. W 2013 roku Grupa Novartis osiągnęła zysk w wysokości 57,9 mld. USD. Nakłady na prace badawczo-rozwojowe Grupy wyniosły około 9,9 mld USD (9,6 mld USD po odliczeniu kosztów amortyzacji oraz obniżenia wartości aktywów niematerialnych). Firmy wchodzące w skład Grupy Novartis zatrudniają łącznie około 135 000 etatowych pracowników oraz sprzedają swoje produkty do ponad 150 krajów na całym świecie. Więcej informacji znajdziesz na: http://www.novartis.com

O Sandoz
Sandoz, specjalizująca się w produkcji leków generycznych, jedna z dywizji grupy Novartis, jest światowym liderem w branży leków odtwórczych. Sandoz zatrudnia więcej niż 26 500 pracowników, a jej produkty dostępne są w ponad 160 krajach. Firma oferuje wiele wysokiej jakości i przystępnych cenowo farmaceutyków, których ochrona patentowa wygasła na przestrzeni ostatnich lat. Firma Sandoz, której przychody ze sprzedaży osiągnęły w 2013 r. poziom 9,2 miliarda USD, posiada w swoim portfolio około 1100 substancji czynnych i zajmuje pozycję globalnego lidera na rynku leków biopodobnych i generycznych leków iniekcyjnych, okulistycznych, dermatologicznych i antybiotyków. Firma jest również liderem w obszarze leków stosowanych w leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, centralnego układu nerwowego, przewodu pokarmowego, leków stosowanych w leczeniu zaburzeń metabolizmu, zaburzeń hormonalnych oraz w leczeniu bólu. Sandoz opracowuje, produkuje i dystrybuuje takie leki, a także czynne substancje farmaceutyczne i biotechnologiczne. Niemal połowę portfolio produktowego firmy stanowią produkty skomplikowane w produkcji, czyli leki odtwórcze, których opracowanie i produkcja są trudniejsze niż w przypadku standardowych leków generycznych.

Obok silnego organicznego wzrostu, jaki firma odnotowuje od czasu konsolidacji swojego generycznego obszaru działalności, która nastąpiła pod marką Sandoz w 2003 r., na korzystną sytuację Sandoz wpłynęły dokonane przez nią przejęcia takich firm jak Lek (Słowenia), Sabex (Kanada), Hexal (Niemcy), Eon Labs (USA), EBEWE Pharma (Austria), Oriel Therapeutics (USA) i Fougera Pharmaceuticals (USA).

O Alcon
Alcon, światowy lider w zakresie ochrony i pielęgnacji wzroku, dostarcza innowacyjne produkty poprawiające jakość życia pomagając ludziom na całym świecie widzieć lepiej. W swoich trzech obszary działalności – Chirurgia, Leki okulistyczne oraz Ochrona i pielęgnacja wzroku – Alcon oferuje najszersze spektrum produktów ochrony i pielęgnacji wzroku na świecie. Alcon jest drugą co do wielkości dywizją Grupy Novartis; w 2013 r. wartość przychodów ze sprzedaży wyniosła 10,5 mld USD (wg. sprawozdań pro forma). Firma, której główna siedziba mieści się w Fort Worth w Teksasie w USA, zatrudnia ponad 25 000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 75 krajach, oferując produkty na 180 rynkach. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.alcon.com.

* Dane IMS dotyczące sprzedaży hurtowej, MAT 04/2014 (rynek farmaceutyczny)
(materiały prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.