Facebook Google+ Twitter

Pracownicy oceniają pracodawców

"Atmosfera - tragedia, strasznie niemiłe odnoszenie się przez osoby z "wyższego hierarchicznie szczebla", czegoś takiego nie doświadczyłem u poprzednich pracodawców. Prezesostwo - bez zastrzeżeń, pełna kultura."

 / Fot. Screen portalu opracodawcach.plTo jedna z nielicznych opinii wydanych przez pracowników, którzy, od jakiegoś już czasu, mają możliwość oceny pracodawcy i wystawienia opinii na jego temat, właśnie w internecie.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu podejmuje decyzje o rozpoczęciu pracy. Wybór ten uwarunkowany jest pewnymi czynnikami, takimi jak możliwe do uzyskania wynagrodzenie, awans i rozwój w firmie, warunki pracy i tak wydawałoby się błaha, ale równie istotna atmosfera w niej panująca. Oczywiście dla każdego waga tych poszczególnych kategorii będzie miała różne znaczenie. Aby pomóc w wyborze tego najbardziej odpowiedniego pracodawcy powstał portal opracodawcach.pl.

Jak czytamy na stronie tego nowo powstałego serwisu: „dziś czasy się zmieniają, i to pracodawca musi walczyć również o pracowników. Powinien on także podlegać ocenie ze strony pracujących z różnych punktów widzenia. Ocena ta nie ma znamiona negatywnych intencji lecz ma pomóc tak pracodawcy – w zwróceniu uwagi na słabe punkty w polityce kadrowej, jak i pracownikowi, podczas poszukiwania swego miejsca pracy na rynku."

Oprócz wymiany informacji na temat pracodawców pisanych przez pracowników, udział w tworzeniu strony mogą brać również pracodawcy, którzy mają prawo zdementować nieprawdziwe informacje i ustosunkować się do skrajnie subiektywnych opinii. Obecność pracodawców umożliwia rozpoczęcie dialogu z byłymi lub aktualnymi pracownikami.

Na portalu można śledzić informacje dotyczące tworzonych rankingów najlepszych pracodawców w Polsce i na świecie. Poznać można będzie specyfikę najlepiej funkcjonujących i najbardziej prestiżowych firm świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rafał
  • Rafał
  • 26.01.2011 22:03

Zasadniczy problem z takimi stronami polega na tym że jest to narzędzie do bezkarnego odreagowywania swojej złości. Pracodawca w takim miejscu jest sprowadzany do roli "chlopca do bicia". Wyjątkiem od tej reguły wydaje sie strona www.tupracujemy.pl gdzie obie strony są traktowane dość partnersko. Z doświadczenia wiemże nie ma zwykle dymu bez ognia a krytyczne opinie bywają atakami ze strony konkurencji (i odwrotnie). Szkoda tylko że mają tam mało wpisów, moze to dlatego ze serwis jest dość młody... Zobaczymy jak im to pójdzie ja im życze wszystkiego dobrego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał
  • Rafał
  • 20.01.2011 14:17

Tutaj też można poczytać i popisać oceny i opinie. Miejmy nadzieję, że takie portale nie będą się poddawać pod naciskiem pracodawców :/ www.ocenapracodawcy.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.