Facebook Google+ Twitter

Pracownicy OLT Express: "To my sponsorowaliśmy tę spółkę"

Po złożeniu wniosku o upadłość na lodzie pozostali nie tylko klienci OLT Express. "To my byliśmy sponsorami OLT Express. Płaciliśmy za wszystko z własnej kieszeni" - skarżą się pracownicy przewoźnika.

Fot. ilustracyjna. / Fot. Jakub Pietrasiak Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OLT_Express_ATR_42-300_SP-KTR.JPG Linie OLT Express miały stać się hitem. Bilety lotnicze za 99 złotych i darmowe posiłki nawet na najkrótszych trasach. W taką wizję uwierzyli także pracownicy. Wiele osób zwalniało się z innych firm, aby pracować w OLT. Młode stewardesy godziły się na poświęcenia. "Te piękne czerwone stroje, które były na reklamach to był mit. Żadna z nas takich nie miała. Pasażerowie często pytali gdzie te panie w czerwonych uniformach i toczkach na głowie " - mówi w rozmowie z RMF FM jedna ze stewardes linii OLT. Wyjaśnia, że w rzeczywistości, dziewczyny same musiały kupować sobie strój za własne pieniądze. Do dziś nie otrzymały obiecanego zwrotu. Pracownicy sami musieli także opłacać sobie dojazdy na szkolenia, czy pokrywać koszty przebazowania.

Pracownicy nie dostawali diet. "Dostaliśmy program komputerowy i za jego pomocą mieliśmy wypełniać wnioski o diety. Regularnie dostawaliśmy odpowiedź z księgowości, że w naszych wnioskach jest błąd. Zły format daty, zły kod. Pieniądze za diety więc do nas nie docierały - Wychodzi na to że byliśmy sponsorami tej spółki." - stwierdza stewardesa.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Hans Klos
  • Hans Klos
  • 10.08.2012 15:02

Wypłate za lipiec otrzymali, ale za nadgodziny nie i chyba już nie dostaną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej informacji o obecnej sytuacji w Amber Gold link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co mi wiadomo to KNF nie mógł nic zrobić ponieważ Amber Gold nie miało licencji KNF-u więc jedyne co mógł zrobić KNF to pogrozić palcem , ale nie miał żadnych możliwości właśnie ze względu na brak posiadania licencji przez Amber Gold.

A sam prezes Plichta dostał w 2008 roku wyrok 1 roku i 10 miesięcy za wyłudzenia w zawieszeniu na 2 lata. Tylko wtedy nazywał się Stefański;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

OLT miał być tylko pralnią pieniędzy dla Amber Gold. Coś mi się wydaje, że niebawm usłyszymy o bankructwie Amber. Zresztą dziś z ich strony zniknęła informacja o zarządzie firmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypuszczam, że pieniądze jednak dokądś trafiły biorąc pod uwagę że firma zalegała wszędzie z opłatami. Bez powodu się takich akcji nie robi - pewnie są na jakimś prywatnym koncie teraz. Pomyślmy logicznie - jaki inny sens miała by cała akcja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i to się nazywa "twarde lądowanie". Widać w zarządzie nie było kogoś na miarę "kapitana Wrony" no i mamy... pożar i dym na całą Polskę, nie mówiąc o wielu ofiarach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 03.08.2012 08:18

Jakie pieniądze? Jak ktoś lata za 99 zł, to trudno żeby cokolwiek zarobił. Taksówka z Warszawy do Modlina, na lotnisko tyle kosztuje i nikt nie daje darmowego posiłku i nie siedzi obok nas stewardesa :).
Ktoś się oszukał na rachunku ekonomicznym, albo przeliczył w czasie dopłacania do interesu, który miał wyciąć konkurencję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znajomy prezesa
  • Znajomy prezesa
  • 02.08.2012 19:31

Napewno pieniądze są w jakimś banku, na czyimś koncie. Nie wyparowały tylko zmieniły wlaściciela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakby nie patrzeć Amber Gold Sp. z o.o. [właściciel OLT Express] jest też w fazie bankructwa. Zarząd podejmuje wszelkie działania umożliwiające uniknięcie odpowiedzialności karnej. Ci którzy powierzyli pieniądze spółce wierząc w możliwość uzyskania sporych zysków powinni włożone pieniądze skazać na stratę. Przykre ale prawdziwe pisane z pełną świadomością ewentualnego zarzutu ze strony zarządu (właściciela) OTL i Amber. Perpetum mobile jest fikcją, w finansach jest fikcją do kwadratu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
  • Jan Nowak
  • 02.08.2012 19:23

Niestety, ale to nieprawda. Wypłatę za lipiec pracownicy dostali, tak samo jak diety, które zawsze były wypłacane w terminie. Nie ma to jak oczerniać byłego pracodawcę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.