Facebook Google+ Twitter

Pracownicy pogotowia w Kole: Ratujcie nas!

Od 1 marca 2009 roku w połowie gmin powiatu kolskiego usługi pogotowia ratunkowego będzie świadczyć oddział z Konina. To efekt rozstrzygniętego właśnie przetargu na te świadczenia. Pracownicy pogotowia w Kole boją się utraty pracy.

Oddział ratunkowy szpitala w Kole / Fot. Grzegorz BroniarczykKonkurs na świadczenie usług medycznych w Kole przeprowadził Narodowy Fundusz Zdrowia. Od dłuższego bowiem czasu nie było porozumienia, co do tego, na jakich warunkach usługi te miałyby być świadczone. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Narodowy Fundusz Zdrowia podzielił teren pomiędzy oddziały, które stanęły do przetargu. Najbardziej zadowoleni mogą być pracownicy pogotowia z Konina, którzy przejęli część gmin obecnie obsługiwanych przez ratowników z Koła i Turku.

Dramatyczny apel pracowników pogotowia ratunkowego w Kole / Fot. Grzegorz BroniarczykPracownicy kolskiego i tureckiego pogotowia zapowiadają protesty oraz skierowanie sprawy do prokuratury. Według nich konińska stacja nie jest przygotowana do świadczenia usług, a na przyjazd karetki pacjent będzie musiał czekać o 5 minut dłużej. Kto bowiem zna lepiej teren, niż ratownicy, którzy pracują na nim ponad 20 lat.

Na poniedziałek zapowiadana jest pikieta przed poznańskim oddziałem NFZ. Pracownicy stacji w Kole rozpoczęli już zbieranie podpisów mieszkańców powiatu, co ma pokazać solidarność pacjentów z kolskim oddziałem pogotowia ratunkowego. Według pogotowia obecna sytuacja może doprowadzić do zwolnienia nawet 40 osób, w późniejszym czasie nawet do likwidacji szpitala w Kole.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.