Facebook Google+ Twitter

Pracownicy włoskich linii lotniczych Alitalia wciąż strajkują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 14:02

Pracownicy włoskiego przewoźnika Alitalia nie przerywają strajku, mimo iż rząd wezwał ich do natychmiastowego powrotu do pracy. Demonstracje doprowadziły do chaosu na lotniskach w całej Italii.

Z powodu strajku odwołano wczoraj 150 rejsów. Dziś może być podobnie. Za protest odpowiada niewielki autonomiczny związek pilotów i stewardów, zrzeszający zaledwie 250 osób z ponad 12-tysięcznej ekipy. Wiadomo, że spróbują oni obejść nakaz powrotu do pracy, jaki otrzymali od rządu, uciekając się do tak zwanego włoskiego strajku.

Niezwykle skrupulatnie, a więc i wyjątkowo powoli, wykonywać będą wszystkie czynności na pokładzie, co wyraźnie opóźni start samolotu. Pilot na przykład może zażądać sprawdzenia, czy w paliwie nie ma śladów wody, a stewardessy będąliczyć, a nawet ważyć każdą sztukę bagażu.

Poirytowani pasażerowie, zmuszeni do koczowania na lotniskach bądź szukania alternatywnych połączeń, życzą Alitalii jak najszybszego bankructwa. Dyrekcja linii lotniczych ujawniła, że w październiku liczba rezerwacji spadła o 30 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.