Facebook Google+ Twitter

Pracownicy ZUS pojadą na narty. Za pieniądze podatników

Zima przysparza niektórym pracownikom instytucji państwowych wiele uciechy, zwłaszcza na wyjazdach socjalnych na narty organizowanych za pieniądze podatników.

 / Fot. Stefan.p21/CC 3.0To nie pierwszy raz, kiedy dowiadujemy się, że ZUS wysyła na koszt podatników swoich pracowników, na wycieczki czy wypoczynek do ciepłych krajów, albo do naszych zimowych ośrodków narciarskich. Tym razem czytamy, że wałbrzyski i krakowski ZUS, ogłosiły przetargi na organizację wyjazdów swoich biuralistów na narty. Kto pokryje koszty - wiadomo...

TVN24 podaje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu, wypuścił w Polskę ogłoszenie o przetargu na organizację "dwóch 5-dniowych pobytów w ośrodku narciarskim na Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej, dla pracowników i członków ich rodzin". Ogłoszenie to znalazło się na stronie internetowej ZUS-owskiego urzędu, 12 grudnia 2012 r. Podobny przetarg, lecz na coś bardziej ambitnego – na organizację "obozu z nauką jazdy na nartach, z wyżywieniem i zakwaterowaniem w Krynicy-Zdroju", ogłosił ZUS w Krakowie.

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej wałbrzyskiego ZUS wynika, że pierwszy pobyt ma się odbyć w okresie - od 27 stycznia do 1 lutego 2013 roku, dla maksymalnie 60 osób.

Drugie zamówienie przetargowe to pobyt od 17 lutego do 22 lutego 2013 roku, dla maksymalnie 45 osób. Każdy chętny do udziału w przetargu, musi wpłacić wadium w wysokości - w przypadku pierwszego wyjazdu 900 zł, drugiego - 675 zł.

Ostatecznie - według ogłoszenia - o wyborze projektu ma zdecydować "cena brutto oferty". A jedno, co tyleż ludzkie, co i ciekawe - "zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zakupu 5-dniowych, całodziennych karnetów na wyciągi narciarskie w Czarnej Górze, w przypadku złych warunków pogodowych, które mogą uniemożliwiać korzystanie ze stoku narciarskiego, np. brak śniegu". Zleceniodawca ogłoszeń o przetargu nie podał istotnej informacji o tym, kto zapłaci za wyjazd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ale numer, na zdjęciu jest budynek ZUS-u w moim mieście ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak mają nie mieć pieniędzy, skoro zakładając działalność gospodarczą w ostatnim dniu miesiąca zmuszają "nieświadomą ofiarę" do płacenia haraczu za cały poprzedni miesiąc w wysokości ok. 254 zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W zakładach pracy są wczasy " pod gruszą " albo dopłata do, albo kasa . Nie rozumiem tej zawiści , zazdrości , krytyki .
W każdym zakładzie jest fundusz socjalny . Jeśli taka jest uchwała wewnątrz zakładowa , kupując pobyt na przetargu wychodzi taniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak oczywiście im sie, należy, a innym zakładom pracy to już nie, sa, lepsi i gorsi oto demokracja właśnie nie dla psa kiełbasa .!-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać, że ZUS dba o swoich pracowników i dobrze...Pracownik wypoczęty lepiej pracuje. Za swoją pensyjkę prywatnie by nie pojechał...Czego tu zazdrościć? Kiedyś były nawet wczasy (w ramach urlopu wyp.) połączone z kursem samochodowym i egzaminem...Wielu pracowników z tego korzystało, bo było to wygodne. Obecnie zakłady prywatne dbają tylko o swoje interesy a pracownik jest na dalszym miejscu. Chociaż zdarzają się wyjątki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co w tym dziwnego? a pensje z czego im płaca, ze zbiórek Wośp? Myślcie trochę ludzie.
Kiedyś byl fundusz wczasów pracowniczych , w innych firmach sa bonusy na święta, prezenty, premie itd a w Zusie pracują tez ludzie którzy chcą odpocząć.

Don't hate player Hate the game.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.