Facebook Google+ Twitter

Pracownik prosektoriów skazany za wyłudzanie pieniędzy od rodzin zmarłych

Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał Piotra K., pracownika jednego z poznańskich prosektoriów, za wyłudzanie pieniędzy od rodzin zmarłych. Oskarżony przyznał się do winy.

 / Fot. TVP Info54-letni poznaniak, pracownik prosektorium Zakładu Opieki Zdrowotnej Poznań - Nowe Miasto, został oskarżony o to, że w latach 2007-2008 wmawiał rodzinom zmarłych, że zobowiązani są do uiszczenia opłaty za mycie zwłok. Oczywiście, czynności te powinien był wykonywać nieodpłatnie, gdyż należą do jego obowiązków. Od bliskich zmarłych pobierał od 20 do 50 złotych, choć zdarzały się także opłaty rzędu 300 złotych. W taki sposób oszukał 84 osoby, wyłudzając w sumie około 5000 złotych.

Sąd uznał Piotra K. za winnego i wymierzył karę jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz karę grzywny w wysokości 500 złotych. Ponadto w ciągu trzech lat od uprawomocnienia się wyroku, musi oddać wszystkim poszkodowanym wyłudzone pieniądze. Wyrok nie jest prawomocny, ale oskarżony przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze, w związku z czym apelacja nie będzie składana.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bert
  • bert
  • 03.02.2011 13:56

To był twój obowiązek po sekcji a rodzina daje tylko za to że ubieżesz jeśli cię poprosi wiem coś otym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.