Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3835 miejsce

Pradziejowy weekend na Krzemionkach

Jak co roku podczas majowego przedłużonego weekendu Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki" w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na majówkę z pradziejami.

Pradziejowy piknik w rezerwacie Krzemionki. / Fot. Mr.Wilson/materiał Muzeum Historyczno - ArcheologicznegoOd ostatniego dnia kwietnia do 3 maja 2017 roku, w godzinach 9 - 17 na terenie zrekonstruowanej osady neolitycznej będą się odbywały pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia ludzi z okresu neolitu i pierwszej fazy epoki brązu. W trakcie trwania pikniku, zwiedzający zobaczą między innymi proces rekonstrukcji zabytków krzemiennych oraz pokazy tworzenia replik naczyń garncarskich.
- Ponadto w ciągu każdego dnia trwania pikniku o godzinie 10, 12 i 14 zostanie przeprowadzony pokaz pozyskiwania miedzi z malachitu - informuje Kamil Stelmasik z Działu Promocji, Współpracy i Projektów Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Przez cały czas zainteresowani procesami wyrobu tkanin w pradziejach, będą mogli spróbować swoich sił przy warsztacie tkackim. Nasi goście wczują się także w rolę neolitycznego łowcy. Pod okiem edukatora będzie można postrzelać z różnych rodzajów łuku.

Codziennie też zwiedzający będą zapoznawani z zagadnieniami kuchni pradziejowej. I tak o godz. 11.00 odbywać się będzie wypiek chleba, a o godz. 16.00 odbędzie się degustacja pieczonego mięsa, gotowanej soczewicy oraz jaj pieczonych na kamieniu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Interesująca propozycja - specjalności kuchni pradziejowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe wydarzenie. Aspekt kulinarny godny także uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna oferta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.