Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8370 miejsce

Pradziejowy weekend na Krzemionkach

Jak co roku podczas majowego przedłużonego weekendu Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki" w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na majówkę z pradziejami.

Pradziejowy piknik w rezerwacie Krzemionki. / Fot. Mr.Wilson/materiał Muzeum Historyczno - ArcheologicznegoOd ostatniego dnia kwietnia do 3 maja 2017 roku, w godzinach 9 - 17 na terenie zrekonstruowanej osady neolitycznej będą się odbywały pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia ludzi z okresu neolitu i pierwszej fazy epoki brązu. W trakcie trwania pikniku, zwiedzający zobaczą między innymi proces rekonstrukcji zabytków krzemiennych oraz pokazy tworzenia replik naczyń garncarskich.
- Ponadto w ciągu każdego dnia trwania pikniku o godzinie 10, 12 i 14 zostanie przeprowadzony pokaz pozyskiwania miedzi z malachitu - informuje Kamil Stelmasik z Działu Promocji, Współpracy i Projektów Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Przez cały czas zainteresowani procesami wyrobu tkanin w pradziejach, będą mogli spróbować swoich sił przy warsztacie tkackim. Nasi goście wczują się także w rolę neolitycznego łowcy. Pod okiem edukatora będzie można postrzelać z różnych rodzajów łuku.

Codziennie też zwiedzający będą zapoznawani z zagadnieniami kuchni pradziejowej. I tak o godz. 11.00 odbywać się będzie wypiek chleba, a o godz. 16.00 odbędzie się degustacja pieczonego mięsa, gotowanej soczewicy oraz jaj pieczonych na kamieniu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Interesująca propozycja - specjalności kuchni pradziejowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe wydarzenie. Aspekt kulinarny godny także uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna oferta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.