Facebook Google+ Twitter

Praga-Południe: trwają konsultacje społeczne

29 września ruszyły konsultacje społeczne na terenie dzielnicy Praga-Południe. Wzdłuż ul. Grochowskiej, przez dwa tygodnie, będzie kursował specjalnie oznakowany samochód. Podróżujący nim badacze odnotowywać będą uwagi mieszkańców na temat dzielnicy.

Ulica Grochowska / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_warsaw_grochowska_o001.JPG&filetimestamp=20070617232618 Ze względu na kiepskie zagospodarowanie przestrzeni miejskiej Pragi-Południe władza przygotowała nowy projekt konsultacji społecznych. Tym razem mieszkańcy dzielnicy będą mogli opowiedzieć się na forum jakich usług brakuje im w pobliżu miejsca zamieszkania. Zgłoszone przez nich uwagi administracja uwzględni w trakcie wynajmu lokali użytkowych znajdujących się w dyspozycji Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

Gdzie i kiedy odbędą się spotkania? Mobilny punkt konsultacyjny swą podróż rozpoczął 29 września od placu Szembeka, 10 października zakończy ją na ul. Lubelskiej. W dni powszednie będzie dostępny dla mieszkańców w godzinach 12:00-17:00, a w weekendy 11:00-15:00. Ponadto z ankieterami będzie można porozmawiać codziennie w lokalu przy ulicy Grochowskiej 244 w godzinach 14:00-20:00 (dni powszednie) i 10:00-14:00 (soboty i niedziele).

-"Praga-Południe to kulturalna pustynia. Nie ma gdzie pójść ze znajomymi. Jest za to kilka spelun, ale do nich lepiej nie zaglądać, chyba że ktoś chce oberwać"- komentuje Rafał Borkowski, mieszkaniec Grochowa w rozmowie z zw.pl.

Właśnie z takimi komentarzami władze Pragi-Południe chcą na zawsze skończyć. Po zebraniu przez badaczy niezbędnych informacji kolejnym krokiem będzie spotkanie administracji i mieszkańców dzielnicy. 21 października 2010 roku o godz. 18:00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2, wspólnie przedyskutują oni w jakie usługi warto inwestować na Pradze, a w jakie nie.

Konsultacje społeczne trwają również w Śródmieściu. Dzisiaj-30 września 2010 roku-w Pałacu Ślubów na pl. Zamkowym 6 odbędzie się spotkanie w sprawie rewitalizacji Starego Miasta. W jego trakcie administracja dzielnicy zasięgnie opinii mieszkańców na temat spraw dotyczących Śródmieścia, w tym: remontu ulic i montażu oświetlenia. -"Mieszkańcy będą mogli też wskazać miejsca niedostępne dla niepełnosprawnych"- informuje zw.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.