Facebook Google+ Twitter

Pragnienie Champions League. O poziomie Ekstraklasy

Nic w tym dziwnego, że część piłkarskiej Polski wciąż nie może otrząsnąć się z porażki, której doznała Wisła Kraków z cypryjskim APOELEM Nikozja. Jeszcze nigdy nie było tak blisko awansu polskiego zespołu do fazy grupowej Champions League.

Zawodnicy Wisły Kraków po zdobyciu mistrzostwa Polski mieli zaledwie kilka dni odpoczynku i tym samym jako pierwsi wznowili przygotowania do nadchodzącego sezonu. Nie próżnował także dyrektor sportowy Białej Gwiazdy Stan Valckx, który sprowadził do zespołu kilku nowych zawodników w celu zwiększenia rywalizacji w zespole. Zarówno on, jak i jego rodak Robert Maaskant, dążyli do tego, by mistrzowie Polski mieli na każdej pozycji co najmniej dwóch równorzędnych zawodników. Wszystko po to, by awansować do upragnionej Champions League.

Wyciągając wnioski z porażek, które przydarzyły się w poprzednich sezonach, obecny sztab szkoleniowy Wisły Kraków postanowił przygotować zespół przede wszystkim po względem wydolnościowym. Pozostałą część przedsezonowych zajęć wypełniały treningi z piłką, a także przygotowanie taktyczne. W międzyczasie rozegrano kilka sparingów mających na celu zgranie piłkarzy oraz znalezienie optymalnego ustawienia.

Próżno szukać innego polskiego zespołu, który był tak bardzo zmotywowany i świadomy osiągnięcia sukcesu. W tym wypadku mowa także o mentalności. Zarówno trener Maaskant, jak i jego zawodnicy, nie wspominali o celu minimum, jaki został przed nimi wyznaczony przez zarząd, czyli awans do Ligi Europy. Każde słowo, myśl i kopnięcie piłki było podporządkowane pod rozgrywki Ligi Mistrzów. Ich cel był jasny. Chyba każdy przyzna, że drużyna spod Wawelu wzorowo wywiązała się ze swoich zadań i bez większych problemów wyeliminowała pierwszych dwóch rywali.

W ostatniej rundzie eliminacyjnej Wisła Kraków wylosowała cypryjski APOEL Nikozja. Również tym razem nie dopuszczano do siebie innej myśli, niż zwycięstwo. Sztab szkoleniowy miał ponad tydzień czasu na odpowiednie przygotowanie zespołu i analizę gry przeciwnika.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.