Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29688 miejsce

"Pragnienie Piękna". Sztuka tworzenia ludzkiego piękna od podszewki

Niedawno zakończyły się prace nad "Pragnieniem Piękna" - produkcją filmową, która ma szansę na obalenie tabu w Polsce, narosłego wokół tematyki chirurgii plastycznej. Reżyserem dokumentu jest Miguel Gaudencio.

Plakat / Fot. materiał prasowyGłównym założeniem Miguela Gandencio było stworzenie filmu pokazującego złożony ciąg przyczynowo-skutkowy decyzji zwykłych ludzi, którzy decydują się na “poprawienie samego siebie”. Powody podjęcia takiej decyzji mogą wydawać się (z pozoru) prozaiczne. I tak u jednej z bohaterek filmu jest to trauma z dzieciństwa, dla Kuby jest to chęć podbicia polskiego showbiznesu "(...) podciągając się pod obraz idealnego 'ja'”(przytaczając słowa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza - jednego z ekspertów wypowiadających się w filmie).

W jaki sposób narodził się pomysł na nakręcenie filmu? "Tak naprawdę wszystko stało się to samoistnie - stwierdza reżyser- Wraz z poznawaniem kwestii chirurgii plastycznej także i film nabierał swoich rumieńców. I szczerze powiedziawszy sam film był najlepszą szansą do poznania tego tematu od poszewki."

Warto zauważyć, że w zasadzie nikt wcześniej nie zajmował się w Polsce dokładną analizą branży upiększającej (zarówno fizycznie jak i psychicznie), może własnie dlatego twórcy tego filmu, kręconego w Szczecinie i Warszawie, starali się rzetelnie podejść do tematu, mając na uwadze ogrom ciężaru odpowiedzialności, który na nich spoczywa.

Realistyczny charakter filmu "Pragnienie Piękna" podkreśla to, iż jego bohaterzy to przede wszystkim ludzie, za którymi kryją się prawdziwe emocje i ich unikalne historie oraz ogromna determinacja w celu znalezienia swojego pełnego ja. Operacja plastyczna stała się dla nich furtką do wolności od zatruwających umysł i duszę kompleksów. Ciekawostką jest, że bohaterki zgodziły się wystąpić w dziele Miguela Gandencio w zamian za możliwość upiększenia, poprawienia swojego ciała. Historia Moniki, której lekarz ostatecznie nie zezwolił poddanie się operacji plastycznej, uświadamia jednak, iż w tej branży istnieje takie słowo jak "nie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.