Facebook Google+ Twitter

Praktyki obcych służb mundurowych na terenie RP

Do czego to doszło. W długi weekend ulice Warszawy patrolowali litewscy policjanci, a minionej nocy w Słupsku chuligana "uziemili" policjanci z Mołdawii. Czy już zawsze będziemy workiem treningowym dla obcych służb?

 / Fot. policja.plKażdy z nas składał przysięgę, że będzie stał na straży porządku publicznego. Czy to w Mołdawii, czy w Polsce my cały czas jesteśmy policjantami - tłumaczą funkcjonariusze z Mołdawii przebywający na szkoleniu w słupskiej Szkole Policji.

Goszczący u nas policjanci nie mogli stać bezczynni i patrzeć jak młody człowiek zachowuje się agresywnie w stosunku do starszego mężczyzny. Okazało się, że staruszek zwrócił uwagę chuliganowi, który rozsadzany nadmiarem energii z premedytacją zniszczył w parku gazon z kwitami. Na uwagę zareagował agresywnie i zaczął kopać staruszka. Wówczas zareagowali spacerujący goście z Mołdawii i przekazali chuligana w ręce patrolu policyjnego.

Wyjaśnienie, dlaczego na terenie RP przebywają zagraniczni funkcjonariusze znajdujemy w serwisie policja.pl. Wizyta policjantów z Mołdawii w Polsce to pokłosie 10 projektów szkoleniowych, które polska Policja zrealizowała wspólnie ze stroną mołdawską. Na początku marca tego roku Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński uczestniczył w stolicy Mołdawii Kiszyniowie w obchodach pierwszej rocznicy powstania Generalnego Inspektoratu Policji Republiki Mołdawii. W trakcie marcowej wizyty miało miejsce podpisanie „Deklaracji o Współpracy”. Podpis pod dokumentem złożył Komendant Główny Policji oraz Szef Generalnego Inspektoratu Policji Republiki Mołdawii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.