Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2155 miejsce

Praktyki w Wiadomościach24.pl. Co? Gdzie? Jak?

Stary dowcip dziennikarski mówi, że praktykanci podczas swoich zajęć w redakcjach parzą kawę i wysyłają faksy, bo nic innego i sensownego nie da się z nimi zrobić. Z przykrością oświadczam, u nas - niestety - kawy się nie parzy ani pism nie wysyła.

Praktyki w Wiadomościach24.pl. Co? Gdzie? Jak? / Fot. W24Praktykanci są, proszę wybaczyć mi terminologię medyczną, niczym świeża krew w organizmie redakcji. Wnoszą niespożytą energię, zapał i chęci, a także cenne, bo świeże spojrzenie na pewne działania i procesy zachodzące wewnątrz zespołu. Są też często naturalnymi kandydatami na pracowników redakcji. Jak inni, tak i my chętnie przyjmujemy młodych ludzi oraz dzielimy się z nimi całą naszą wiedzą i doświadczeniami. W zamian oczekujemy jedynie otwartego umysłu, chęci nauki i wytrwałości.

Praktyki w Warszawie: l.ras@polskapresse.pl
Praktyki online: k.olczak@polskapresse.pl

Czekamy na Wasze zgłoszenia!


Możliwość odbywania praktyk dziennikarskich w Wiadomościach24.pl istniała niemal od początku funkcjonowania serwisu. Każdy z redaktorów miał wtedy swoich podopiecznych i pracował z nimi. Z czasem ta forma ewoluowała, by osiągnąć kształt jaki mamy obecnie.

Jak to wygląda? Z czym to się je?

1. Na praktyki zapraszamy studentów, głównie kierunków dziennikarskich, ale nie tylko.

2. Praktyki są bezpłatne. Zamiast pieniędzy (kto dba o rzeczy materialne, nietrwałe :) ) oferujemy wiedzę i umiejętności, które pomagają później znaleźć pracę w mediach. Praktykanci, którzy odkrywają, że jest to branża, z którą chcą związać swoją karierę zawodową, znajdują pracę w redakcjach w całej Polsce. Na niektórych czekają posady w podmiotach należących do Grupy Wydawniczej Polskapresse.

3. Praktyki można odbywać z każdego miejsca na ziemi - Toronto, Sydney, Rzeszowa, Wrocławia, Koluszek czy małej miejscowości w zachodnich Indiach. Aby zdobywać wiedzę potrzebujecie tylko dostępu do internetu, komputera i pomysłu na ciekawe opisywanie tego, co dzieje się wokół Was. Opiekę nad praktykantami online sprawuje od 1 października 2010 Katarzyna Olczak (k.olczak@polskapresse.pl), to z nią adepci dziennikarstwa z całej Polski i nie tylko ustalają wszystkie kwestie organizacyjne, omawiają i wybierają tematy. Możecie się z nią kontaktować w razie jakichkolwiek pytań. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PRAKTYK ONLINE: Zapraszamy na praktyki online do Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stara
  • Stara
  • 26.07.2012 20:13

Dlaczego tylko młodzi?Ja też chcę na praktyki!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.