Facebook Google+ Twitter

Praktyki w Wiadomościach24.pl to jest to!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-31 12:43

Śledzenie najnowszych wiadomości, redagowanie newsów, relacji oraz pisanie na każdy wybrany przez siebie temat - to właśnie praktyki w Wiadomościach24.pl. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z dziennikarstwem koniecznie przeczytaj ten artykuł. Pomoże Ci on postawić pierwszy krok na drodze do profesjonalnego dziennikarstwa.

Przychodząc na praktyki do redakcji Wiadomości24.pl miałam wątpliwości. Czy dam sobie radę, jak pogodzę praktyki ze studiami, czy dużo się dzięki temu nauczę i czy moje zadania nie będą sprowadzać się wyłącznie do parzenia kawy. Moje obawy nie były jednak uzasadnione.

Okazało się, że zespół W24 tworzą młodzi ludzie, którzy są otwarci na praktykantów. To właśnie oni służyli pomocą i radą, pokazali jak poruszać się po serwisie, jak tworzyć teksty, motywowali pochwałami. Szczególne podziękowania kieruję do opiekuna praktyk stacjonarnych - Mateusza Aleksandrowicza, który wprowadził mnie do redakcji, pomagał w doborze tematów i wybieraniu zdjęć do artykułów.

Oprócz pracy w redakcji, miałam okazję stworzyć relacje z różnych akcji np. Wigilii dla potrzebujących czy konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było to duże wyzwanie, ale jeszcze większa frajda i satysfakcja. To właśnie w terenie czułam się jak prawdziwa dziennikarka, mogłam zobaczyć jak takie akcje wyglądają "od kuchni".

Ostatnie dwa miesiące były dla mnie dobrą szkołą pióra. Przez ten czas stworzyłam sporo artykułów, jednak nie czułam presji ze strony wydawców. Zawsze miałam dużo czasu na napisanie artykułu, znalezienie zdjęcia i ewentualną poprawę całości materiału. Praktyki były bardzo przyjemne i pożyteczne. Moim zdaniem był to naprawdę bardzo dobry wybór, który pozwolił mi na dalszy rozwój.

Dlatego właśnie artykuł ten chciałam skierować do osób, które swoją przyszłość wiążą z dziennikarstwem jak ja. Praktyki w redakcji to pierwszy krok na drodze do dziennikarstwa.

Jeżeli redakcja Wiadomości24.pl jest daleko od waszego miejsca zamieszkania, praktyki możecie odbyć on-line. Jednak ja polecam przyjazd do redakcji, mieszczącej się przy ul. Domaniewskiej w Warszawie. Jeśli macie napięty grafik, nic nie szkodzi. Wydawcy są bardzo elastyczni i przyjmą Was kiedy Wam to odpowiada.

Więcej konkretnych informacji możecie zaczerpnąć z artykułu Mateusza Aleksandrowicza: Praktyki w Wiadomościach24.pl. Co? Gdzie? Jak? oraz Lidii Raś Zapraszmy na praktyki online do Wiadomości24.pl!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.