Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16745 miejsce

Prałat Jankowski hucznie obchodzi swoje urodziny

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-12-02 21:32

Ksiądz zaprosił 600 osób. Jego 70. urodziny rozpoczął koncert zespołu "Mazowsze" w hali Olivia. Następnie zaproszeni goście udali się do klasztoru sióstr brygidek na "spotkanie urodzinowo-opłatkowe".

Ta najbardziej huczna impreza tego roku zapowiada się bardzo okazale. Pierwsi goście już zjechali. Urodzinowe Urodziny ks. prałata Henryka Jankowskiego / fot. Dziennik Bałtycki Urodziny ks. prałata Henryka Jankowskiego / fot. Dziennik Bałtyckiżyczenia składali już ks. Jankowskiemu m.in. Lech Wałęsa, Danuta Hojarska, Andrzej Jaworski...

Na zaproszeniu widniała adnotacja, żeby nie przynosić kwiatów, tylko datki na rzecz Instytutu im. ks. Jankowskiego. Więc do życzeń i prezentów dokładano koperty.

Urodziny ks. prałata Henryka Jankowskiego / fot. Dziennik BałtyckiAż 7-piętrowy, 18-kilogramowy tort gigant w różnych smakach ofiarował Urodziny ks. prałata Henryka Jankowskiego / fot. Dziennik Bałtycki prałatowi gdański restaurator Ryszard Kokoszka. Każde piętro miało symbolizować 10 lat życia jubilata.

Tylko u nas pierwsze "gorące" fotki Roberta Kwiatka z imprezy urodzinowej prałata.

Onegdaj bywało

Przypomnijmy, że do tej pory najbardziej hucznie ksiądz Jankowski obchodził swoje 65. urodziny w 2001 roku. Przyjęcie odbyło się w Operze Bałtyckiej. Gościło na nim około pół tysiąca osób. Przemawiał Tomasz Sowiński, były AWS-owski wojewoda. Prałat dostał m.in. bryłę jantaru i laskę z bursztynową gałką od bursztynników. To wówczas członkowie "Mazowsza" zostali odznaczeni orderem "Ekumeniczny Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Św.Brygidy".

Przed dwoma laty swoje 68. urodziny ksiądz Jankowski świętował m.in. z Januszem Śniadkiem, szefem NSZZ "Solidarność", Marianem Krzaklewskim i byłym prezydentem Lechem Wałęsą wraz z małżonką.

Urodziny ks. prałata Henryka Jankowskiego / fot. Dziennik BałtyckiA jak bawiono się u ks.Jankowskiego na 70. urodzinach czytaj i oglądaj Urodziny ks. prałata Henryka Jankowskiego / fot. Dziennik Bałtycki więcej w poniedziałkowym "Dzienniku Bałtyckim".
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pomysł z kwiatami to dobry. Czy będzie opublikowana lista datków - nazwisko/kwota? Powinna być, choćby dlatego, że tego typu listy imienne a jawne powodują dawanie coraz większych datków. Jak u Stalina z oklaskami - owacje trwały b. długo, a pierwszy co przestawałklaskać wyjeżdżał kibitką w nieznane, często całkowiecie nieznane...
Gierek kiedyś obchodził chyba 60. urodziny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jestem zazenowany. pycha tego czlowieka przeczy jego stanowi duchownemu. zazenowani powinni byc tez jego przelozeni oraz uczestnicy tego zjazdu. jankowski niczym sie specjanie nie wyroznil w zyciu poza pyszalkowatoscia, antysemityzmem no i chciwoscia. jest zaprzeczeniem calej nauki jezusa chrystusa. nie chce takiego duchownego, nie chce aby on i jemu podobni mieli wplyw na zycie w tym kraju.ale czy moje chcenie ma jakiekolwiek znaczenie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co ksiądz też człowiek!. A więc nie pozostaje nic innego jak zanucić...u prałata na urodzinach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ urodzinki! Też bym takie chciał. Ale czy taka uczta nie jest przesadna? Czyż ksiądz nie powinien żyć skromnie? Nie mówię, że w ubóstwie. Ale bez takich odchyłów. A jak już w tv usłyszałem dzisiaj wypowiedź prałata, że "muszę wrócić do zdrowia, by komuś jeszcze dokopać"...to straciłem wiarę w człowieka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda słów, jakby nie było na co pieniędzy wydawac - i to ma byc ksiądz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.