Facebook Google+ Twitter

Prałat Jankowski z pistoletem w dłoni na okładce płyty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-24 21:05

Lider zespołu Apteka twierdzi, że zdjęcie jest autentyczne a prałat wyraził zgodę na wykorzystanie jego wizerunku na okładce płyty. Innego zdania jest przedstawiciel kościoła św. Brygidy.

 / Fot. Okładka płyty Na okładce nowego albumu "Tylko dla..." gdyńskiego alternatywnego zespołu Apteka (premiera płyty 25 czerwca br.) widnieje zdjęcie prałata Henryka Jankowskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Brygidy. Prałat na zdjęciu jedną ręką celuje z pistoletu, w drugiej trzyma widelec.

Publikacja wspomnianego zdjęcia budzi sprzeciw księdza Ludwika Kowalskiego, obecnego proboszcza św. Brygidy, gdzie emerytowany duchowny przebywa obecnie jako rezydent. Według ks. Kowalskiego, zespół wykorzystał stan zdrowia schorowanego prałata, wykorzystując jego wizerunek w celach biznesowych. Lider zespołu Apteka Jędrzej "Kodym" Kodymowski twierdzi, że ma pisemną zgodę ks. Jankowskiego na wykorzystanie jego wizerunku.

Jeśli ktoś twierdzi, że tą okładką drwimy z prałata, odpowiem, że jest wprost przeciwnie - oświadcza Kodym. - Nie chciałem, by moje zdjęcie znalazło się na płycie - mówi schorowany były proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku. - Nie przypominam sobie, bym się na to zgodził. To, co zrobiono, jest nielegalne.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.