Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13425 miejsce

Prapremiera "Łowcy" w Teatrze Powszechnym w Radomiu

W Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu premiera goni premierę. Po Sylwestrowym "Mayday 2" w najbliższą sobotę (14 stycznia br.) do repertuaru Sceny Kameralnej trafi "Łowca" Dawn King w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Plakat do spektaklu 'Łowca'. / Fot. materiał Teatru Powszechnego w RadomiuPrzedpremierowo sztuka angielskiej autorki Dawn King, wyróżniana wieloma nagrodami (m.in. główną nagrodą w konkursie młodej dramaturgii Papatango Theatre Company w 2011 roku oraz nagrodą dramaturgiczną Royal National Theatre w 2013 roku) zostanie zagrana w radomskim teatrze dzień wcześniej. I będzie to polska prapremiera tej trzymającej w napięciu sztuki w tłumaczeniu Kamili Jansen.

Od lewej: Karol Puciaty, Aleksandra Bogulewska, Joanna Zagórska i Joanna Zagórska. / Fot. materiał Teatru Powszechnego w RadomiuBohaterów sztuki, małżeństwo Judith i Samuela Coveyów (zagrają ich Joanna Zagórska i Łukasz Stawowczyk) poznajemy w bardzo trudnym dla nich momencie, czyli w okresie żałoby po śmierci jedynego syna i braku prosperity ich farmy, stanowiącej jedyne źródło utrzymania rodziny. Fama głosi, że winna nieurodzaju jest plaga lisów. I wtedy w domu Coveyów pojawia się zawodowy łowca, Wilhelm Bloor (Karol Puciaty), który ma zbadać sytuację i pomóc w walce z drapieżnikami. Przyjazd Bloora na zawsze odmieni życie nie tylko Judith, Samuela, Sary Box (w tej roli Aleksandra Bogulewska)... Kim naprawdę jest ten budzący niepokój, tajemniczy łowca?

Scenografię i kostiumy do spektaklu wyreżyserowanego przez Waldemara Zawodzińskiego przygotowała Maria Balcerek. Kolejne spektakle "Łowcy" odbędą się 15 stycznia o godz. 18.00, a potem 10, 11, 12 lutego również godz. 18.00.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.