Facebook Google+ Twitter

Prasa amerykańska o sprawie tarczy antyrakietowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-04 09:00

Departament stanu USA poinformował, że Polska i Stany Zjednoczone nie osiągnęły porozumienia w sprawie tarczy antyrakietowej.

Według rzecznika departamentu, negocjacje w tej sprawie trwają. Nieoficjalnie mówi się, że osiągnięto jednak wstępne porozumienie i strona amerykańska czeka, by zatwierdził je polski rząd.

Dziennik "Washington Post" informuje natomiast, iż amerykańscy i polscy negocjatorzy sfinalizowali porozumienie. Jeżeli zostanie ono zaakceptowane - pisze "Washington Post" - musi dojść do kolejnej rundy rozmów na temat statusu prawnego bazy amerykańskiej w Polsce.

Wczoraj premier Donald Tusk rozmawiał z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Dickiem Cheney'em na temat stanu negocjacji w sprawie systemu tarczy antyrakietowej. Szczegóły rozmowy nie są jednak znane.

Elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej miałyby się znaleźć w Polsce oraz Czechach. Stany Zjednoczone chciałyby umieścić w Polsce bazę 10 rakiet przechwytujących, a w Czechach - radar do ich naprowadzania. Umowa Waszyngtonu z Pragą ma być podpisana w najbliższych dniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.