Facebook Google+ Twitter

Prasa propagandowa Państwa Islamskiego dostępna w ofercie Amazon

Magazyn "Dabiq" to periodyk wydawany według woli i poprawności ideologicznej terrorystów Państwa Islamskiego. Niedawno okazało się, że można legalnie nabywać tego rodzaju prasę dzięki Amazon.com.

'Dabiq' - magazyn propagandy Państwa Islamskiego. http://www.blazingcatfur.ca/2014/07/10/the-islamic-state-releases-dabiq-magazine/ / Fot. blazingcatfurNiejaką sensacją jest, że "Dabiq", magazyn o charakterze propagandowym terrorystów Państwa Islamskiego, pozostawał w wolnej sprzedaży online na stronie sklepu internetowego Amazon.com. Jeszcze kilka godzin temu, nim ukazał się niniejszy tekst, periodyk dżihadystów był powszechnie dostępny. Obecnie strona odsyła donikąd, zapewne za sprawą dziennikarskiej dociekliwości.

Za autora publikacji uchodzi al-Hayat Media Centre, które stanowi medialne ramię PI skupione na świecie Zachodu i dostarczające ideologicznej pożywki w postaci produkcji filmowych, biuletynów, okólników i in.

W sprzedaży pozostawały cztery numery w wersji papierowej. Oferta dotyczyła stron internetowych Amazon w Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, USA. De facto magazyn można pobrać za darmo w wielu innych miejscach, bez większego trudu.

"Dabiq" jest opisany przez Amazon jako "czasopismo koncentrujące się na kwestiach tawhid (jedność), manhaj (poszukiwanie prawdy), hijrah (migracja), dżihadu (święta wojna) i jama'ah (społeczność)".

Nazwa magazynu odnosi się do małego syryjskiego miasta w północnej Syrii. Niesie z sobą głębsze znaczenie. W 1516 roku w tamtejszych okolicach miała miejsce bitwa w której górę wzięli Turcy. Muzułmanie wierzą, że pod Dabiq, nieopodal Aleppo, odbędzie się ostateczne, wręcz apokaliptyczne starcie, które zniszczy ducha krzyżowców. Samo wydawnictwo ukazuje się od 2014 roku.

Intrygujące, że periodyk w cenie od 5 do 17 funtów, był dostępny dla obywateli Wielkiej Brytanii, gdzie Państwo Islamskie jest uznane za organizację terrorystyczną. Tysiące tamtejszych obywateli wyruszyło do Syrii i Iraku, aby dołączyć do bojowników świętej wojny samozwańczego kalifatu. Analitycy twierdzą, że anglojęzyczna propaganda odegrała ważną rolę w procesach rekrutacyjnych.

Mat. ilustr. See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. unknownBBC zwróciło się z zapytaniem do Amazon, ale amerykański potentat w handlu internetowym, nie kwapi się z komentarzem na wyżej wzmiankowany temat.


źródło: BBC


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i PI ma podobno mocną armię podziemną w Europie oraz media. Wszystko to podobno aby zradykaliuzować muzułmańskie spoleczności w Europie - mówią zaproszeni eksperci w tej chwili w powtórce programu Świat się kręci. Po 11 września 2001 postanowiono siłą zniszczy c krwawych islamistów i przywódca amerykański dokonała podboju i zniszczenia państwa w Iraku. Czy to był początek IIi pełzającej wojny światowej?
Przykto mi to pisać bo Ci którzy wywołali II wojnę światowa zostali potem osądzeni a Ci ktorzy wywolali III po obu stronach jak widać nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.