Facebook Google+ Twitter

Praska giełda nie uznaje warszawskiej za godnego partnera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-25 13:54

Praska giełda papierów wartościowych ma być wkrótce wystawiona na sprzedaż. Zainteresowanie zakupem wyrazili już szefowie giełd w Warszawie i Wiedniu, ale kolejka chętnych z pewnością będzie dłuższa.

Oferta warszawskiej GPW nie została jednak przyjęta w Pradze z nadmiernym entuzjazmem. Szef praskiej giełdy Petr Koblic od dawna nie tai swej niechęci wobec sposobu działania giełdy w Warszawie i kwestionuje wiarygodność prezentowanych przez nią danych. Ogłoszoną wczoraj przez prezesa warszawskiej giełdy Ludwika Sobolewskiego zapowiedź wysłania ofert na zakup praskiego parkietu, Koblic skwitował w rozmowie z gazetą "Hospodarzske noviny" stwierdzeniem, że jemu posyłać jej nie musi, bo i tak wyrzuci ją do kosza. Nie umie bowiem wyobrazić sobie akcjonariusza, który by sprzedał Warszawie swoje udziały "w prosperującej giełdzie".

W radiu Impuls natomiast szef praskiej giełdy określił GPW mianem "najgorszego możliwego" inwestora. Jest bowiem przekonany, że jako właściciel doprowadziłaby "kiedyś w przyszłości" do likwidacji giełdy w Pradze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.