Facebook Google+ Twitter

Praski Piknik Rowerowy już w sobotę!

Impreza po raz drugi odbędzie się nad jeziorkiem Balaton na Gocławiu. Organizatorzy wróżą dużą, rowerową publikę.

 / Fot. Rafał KoniecznyPraski Piknik Rowerowy ma na celu zwrócenie uwagi władz miasta na rowerzystów. Cykliści swoimi działaniami chcą doprowadzić do wybudowania spójnej infrastruktury rowerowej na Pradze-Południe.

- To już druga edycja pikniku. Rok temu frekwencja nie zachwyciła, dlatego liczymy na większą w tym roku - mówi Ania Pawluk, aktywistka Praskiej Grupy Rowerowej, która organizuje piknik.

Podczas imprezy na rowerzystów czeka mnóstwo atrakcji. Na scenie głównej wystąpią trzy zespoły: The Bangers, Soul Finger i AtmAsfera - gwiazda sceny folkowej Przystanku Woodstock 2007. Na małej scenie wystąpi m.in. Alex Carlin. Odbywać się będą liczne konkursy rowerowe z cennymi nagrodami.

Policja za darmo każdemu oznaczy rower ultrafioletem (który pomaga w identyfikacji jednośladu w razie kradzieży), a Medyczne Studium Zawodowe zaprezentuje kurs pierwszej pomocy. Rowerzyści będą mogli uzyskać wiele informacji od tzw. ekspertów na tematy takie jak: wyprawy rowerowe, bezpieczeństwo na drodze, konstrukcja rowerów poziomych, rower a zdrowie, rowerowe ruchy społeczne (np. Masa Krytyczna).

Impreza rozpoczyna się 5 lipca (sobota) o godzinie 15 nad jeziorkiem Balaton (ul. Abrahama na Gocławiu) . Organizatorzy zapraszają na piknik na rowerze i z uśmiechem na twarzy. Więcej informacji na stronie: www.piknik.zjazd.waw.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.