Facebook Google+ Twitter

Praski sąd zarządził egzekucję mBanku w Czechach

Jak podaje czeski serwis Centrum.cz, sąd okręgowy dla dzielnicy Praga 2 w czeskiej Pradze zarządził egzekucję majątku czeskiej filii mBanku. Dług mBanku wynosi 2000 CZK (ok. 320 zł).

mBank w miejscowości Hradec Kralove / Fot. T. KaniewskiJeden z klientów czeskiego oddziału mBank wiosną wszczął sprawę przeciwko bankowi ze względu na blokowanie reklamowanej kwoty pobranej z karty kredytowej klienta. Przepisy bankowe w Czechach nakazują bankom, aby zaraz po przyjęciu reklamacji, kwota, która jej dotyczy była zwrócona na konto klienta. Dopiero w przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji, bank ma prawo żądać zwrotu reklamowanej kwoty.

Bank wówczas na wezwania sądu w ogóle nie reagował, spór przegrał praktycznie ze względu na to, że się nie bronił ani nie dostarczył sądowi żadnych kontrargumentów dotyczących oskarżeń klienta.

Sąd orzekł, że mBank musi zwrócić klientowi koszta związane z prowadzeniem sprawy sądowej wraz z odsetkami w wysokości 2000 CZK (około 320 zł). W związku z tym, że mBank do tej pory nie skontaktował się z klientem, ani nie zwrócił pieniędzy, o których mowa w orzeczeniu, zarządzono egzekucję.

"Bardziej niż te dwa tysiące mnie denerwuje to, że bank ignoruje prawomocne orzeczenie sądu, zamiast przyznać się do winy i zapłacić" - powiedział redakcji serwisu Centrum.cz klient banku.

mBank w Republice Czeskiej działa jako jednostka organizacyjna polskiego BRE Banku, więc formalnie egzekucja i zakaz rozporządzania majątkiem są kierowane do tej macierzystej instytucji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pwvdpbzp
  • pwvdpbzp
  • 13.07.2011 15:04

vTtnuZ <a href="http://zbufjldovewp.com/">zbufjldovewp</a>, [url=http://jxkkioczjyka.com/]jxkkioczjyka[/url], [link=http://uxzofqbjkmrq.com/]uxzofqbjkmrq[/link], http://xamcmnukaozp.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.