Facebook Google+ Twitter

Praskie dzieci mają kolejnego Orlika

25 września otwarto na warszawskiej Pradze nowe boisko Orlik. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, radni dzielnicy Praga-Północ i lokalne duchowieństwo.

Nowo otwarte boisko / Fot. Piotr KaliszewskiNowe boisko zostało otwarte przy ul. Kawęczyńskiej kilka minut po godzinie 15. Od razu po uroczystości odbyły się pierwsze rozgrywki, do których sygnał dała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, rzucając na murawę nowego boiska piłkę.

Jak zwrócił uwagę wiceburmistrz Jarosław Sarna, odpowiedzialny za budowę obiektu, boisko jest pełnowymiarowe i spełnia warunki do rozgrywania na nim meczy ligowych. Posiada 503 miejsca siedzące, dwie ławki rezerwowe, w pełni wyposażone szatnie oraz oświetlenie, które umożliwa rozgrywki nawet po zapadnięciu zmroku.

Poświęcenie nowo otwartego obiektu / Fot. Piotr KaliszewskiBoisko pozwoli przede wszystkim rozwijać umiejętności sportowe praskiej młodzieży, ale także jak zauważyła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz pomoże rozwijać wytrwałość i cierpliwość, bowiem sport uczy właśnie takich cech. Z kolei obecny na uroczystości biskup Stanisław Kędzior zwrócił uwagę na to, aby młodzież korzystała mądrze z nowego obiektu sportowego i nie dbała tylko o rozwój fizyczny, ale także duchowy tak jak uczy nas tego powiedzenie: "w zdrowym ciele zdrowy duch".

- Wśród młodego pokolenia jest bowiem zbyt wiele patologii społecznych, młodzież za mało troszczy się o swój rozwój fizyczny - powiedział Kędzior. Podobne zdanie wyraził przemawiający w imieniu radnych Warszawy Andrzej Sidorenko. Według niego nowe boisko wpłynie na znaczne ograniczenie patologii społecznych na obszarze Pragi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.