Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24555 miejsce

Prasowe Zdjęcie Roku: Fotografia Marka Lasyka najlepsza

Zwycięzcą konkursu na Prasowe Zdjęcie Roku 2011 został Marek Lasyk, fotograf agencji Reporter. Bohaterem jego zdjęcia jest kardynał Dziwisz wychodzący z lokalu wyborczego. Organizatorem drugiej edycji konkursu był Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

 / Fot. Marek Lasyk/mat. pras. KFP SDPNa drugą edycję konkursu Prasowe Zdjęcie Roku 2011 nadesłano ok. 2 tys. prac. Jury, w którym zasiadali: Jacek Barcz, Zbigniew Furman, Karina Łopieńska, Tadeusz Późniak, Borys Skrzyński i Stefan Zubczewski, nominowało do nagrody głównej 31 fotografii. Zwycięzcą został Marek Lasyk z agencji Reporter.

Najwięcej, bo aż pięć, nominacji zdobył Andrzej Grygiel z PAP. Marek Lasyk po zdobyciu nagrody, powiedział: "To był 9 października, dzień wyborów do parlamentu. Zarejestrowałem moment zaraz po wyjściu kardynała Dziwisza z budynku, w którym odbywało się głosowanie. Traf chciał, że kardynał akurat poprawiał piuskę, co wygląda, jakby witał się z pieskiem. To była chwila i miałem szczęście".

Komisarz konkursu, Wojciech Druszcz stwierdził, że "wszyscy w jury byli zgodni, że temu zdjęciu należy się nagroda. Jest w nim wszystko, czego się wymaga od fotografii prasowej. Sytuacja jest dobrze zauważona, a fotoreporter zdradził przy okazji, że ma poczucie humoru. To też ważne".

Jury konkursu wyróżniło ponadto: Donata Brykczyńskiego(Agencja Fotograficzna BE&W), Jakuba Ociepę (Agencja Gazeta), Wojciecha Zatwarnickiego (Reporter), Krystiana Trelę (Reporter), Marka Maliszewskiego (Reporter), Michała Łepeckiego (Agencja Gazeta), Jacka Waszkiewicza (Reporter), Pawła Kozioła(Reporter), Tomasza Jodłowskiego (Fotorzepa, freelancer), Lecha Gawucia (Reporter), Bartka Jureckiego ("Tygodnik Podhalański") i Andrzeja Iwańczuka (Reporter).
Wyróżnione fotografie można oglądać na stronie Klubu Fotografii Prasowej.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.