Facebook Google+ Twitter

Prasówka agenta ABW: Mój Pies, Przegląd Papierniczy, magazyn dla pielęgniarek

Co czytają agenci ABW? Poza oczywistymi wyborami (Gazeta Wyborcza, Polska The Times, Rzeczpospolita), na liście zamówień Agencji znajdują się takie tytuły jak: Mój Pies, Magazyn Pielęgniarki i Położnej, Przegląd Papierniczy. W tym roku pracownikom ABW nie będzie jednak dane czytać Elle. Kierownictwo zrezygnowało z tego pisma.

Gazety / Fot. Wiadomości24.plJakimi kryteriami kierują się urzędnicy ABW przy doborze gazet? Odpowiedzi udzieliła rzeczniczka Agencji Katarzyna Koniecpolska -Wróblewska: "potrzebami informacyjnymi wynikającymi z ustawowego obowiązku realizacji zadań" i "dążeniem do jak największej dbałości o należyte gospodarowanie środkami publicznymi".

Dr Krzysztof Liedel, Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas w Warszawie, komentując doniesienia, stwierdził, że: - Dzięki dziennikom można przeanalizować nastroje społeczne. Często media są też szybciej na miejscu zdarzenia niż funkcjonariusze, bo wiedzą o nim np. od czytelników.

Poniżej wykaz tytułów, który trafia do Agencji. W stosunku do zeszłego roku został on uszczuplony. W tym roku ABW zaprenumerowała 136 tytułów krajowych i 34 zagraniczne. W zeszłym roku do Agencji trafiały 182 tytuły krajowe i 67 zagranicznych. Agenci nie przeczytaja już m.in.: hiszpańskiego wydania magazynu "Elle", rosyjskiego dziennika "Izwiestia" czy niemieckiego "Sterna". Nie dostaną też w swoje ręce: "Vademecum Bibliotekarza" oraz "Farby i Lakiery".

Prasa polska jaka będzie trafiać do ABW:

1) z dzienników: 51 egzemplarzy "Gazety Wyborczej" i 47 "Rzeczypospolitej", 43 "Dziennika Gazety Prawnej" i osiem "Polski The Times", po dwa egzemplarze tabloidów "Faktu" i "Super Expressu";
2) z tygodników: po 27 egzemplarzy "Polityki" i "Newsweeka Polska", 25 "Wprost", sześć "Przeglądu" i pięć "Przekroju";
3) inne ciekawe tytułu, którym można poświęcić chwilkę to: czasopisma: "Wiadomości Matematyczne", "Przegląd Papierniczy", "Mój Pies", "Magazyn Pielęgniarki i Położnej" czy lokalny tygodnik "Linia Otwocka".

Z zagranicznej prasy agenci otrzymują:

1) pięć egzemplarzy amerykańskiego "Newsweeka" i trzy wydania rosyjskojęzyczne
2) pięć egzemplarzy brytyjskiego "The Economist"
3) dwa niemieckiego "Der Spiegel" i jeden amerykańskiego "Time"
4) jeden egzemplarz francuskiego dziennika "Le Monde".

źródło: rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.