Facebook Google+ Twitter

Prawa człowieka na festiwalowym ekranie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-02 21:36

Już jutro w lubelskim Centrum Kultury rozpocznie się przegląd filmów poruszających prawa człowieka na świecie. 7. Edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs – Prawa człowieka w Filmie” potrwa do piątku.

materiały prasowe/Plakat Festiwalowy / Fot. organizator/Homo Faber/Centrum KulturyJuż po raz siódmy miłośnicy kina będą mogli obejrzeć obrazy największego festiwalu filmowego poruszającego problematykę łamania praw człowieka. Przegląd, który w grudniu odbył się w Warszawie przez osiem dni przyciągnął ok. 15 tysięcy widzów, którzy mogli zobaczyć 93 dzieła.

W Lublinie podczas czterech festiwalowych dni publiczność będzie mogła obejrzeć ponad 20 najciekawszych i
uznanych na świecie dokumentów. Wszystkie poruszają problematykę przestrzegania praw człowieka.

materiały prasowe/kadr z jednego z filmów / Fot. organizator/Homo Faber/Centrum Kultury„Watch Docs. – Prawa Człowieka w filmie” zaczynie we wtorek o 16 amerykański film „Ludzkie szczątki”, w reżyserii Jay’a Rosenblatta. Ten trzydziestominutowy obraz jest fascynującym zlepkiem unikalnych kronik i prywatnych materiałów archiwalnych ukazujących najsłynniejszych dyktatorów świata – Hitlera, Stalina, Mussoliniego czy Mao.

Równie ciekawą pozycją jest film rodem z USA „Werbownik”, opowiadający o człowieku, który zachęca młodych ludzi do wstąpienia do amerykańskiej armii. Reżyser Edet Belzberg stawia ważne pytania odnośnie młodych ludzi decydujących się na żołnierskie życie, którzy po krótkim szkoleniu wysyłani są na front.

Innym poruszającym filmem jest „Czerwony wyścig”. Ten 70-minutowy obraz przedstawia gimnastyczne treningi małych dzieci w szanghajskiej szkole mistrzów sportu.

Wszystkie projekcie odbędą się w Sali Nowej Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Wstęp na wszystkie projekcje jest darmowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.