Facebook Google+ Twitter

Prawa człowieka w centrum uwagi - wystawa na warszawskiej Starówce

Na placu przed kościołem św. Anny w Warszawie, można oglądać ekspozycję poświęconą laureatom Nagrody Sacharowa na Rzecz Wolności Myśli. Wystawa prezentująca sylwetki 22 nagrodzonych, będzie gościć w stolicy do 18 grudnia.

Ekspozycja poświęcona Nagrodzie Sacharowa na warszawskiej Starówce / Fot. fot. z materiałów Parlamentu Europejskiego Biura Informacyjne w PolscePomiędzy symbolizującymi laureatów podświetlanymi postaciami przechadzają się warszawiacy i turyści. Mogą zapoznać się z wybitnymi osobistościami i organizacjami, które szczególnie zaangażowały się w walkę o prawa człowieka. Ekspozycja prezentowana była wcześniej w Brukseli i Strasburgu.

Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Europejski od 1988 roku. Patron nagrody był rosyjskim fizykiem jądrowym i dysydentem w czasach Związku Radzieckiego. Wśród nagrodzonych, w minionych latach znaleźli się między innymi: Nelson Mandela (1988), birmańska opozycjonistka i aktywistka polityczna Aung Sang Suu Kyi (2003), Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (2004), Aleksander Milinkiewicz - lider białoruskiej opozycji (2006), rosyjski Memoriał - organizacja założona przez Sacharowa (2009).

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród, odbywa się zawsze w grudniu, w związku z obchodami rocznicy podpisania przez Narody Zjednoczone Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku.

Już 14 grudnia, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, nagrody odbiorą tegoroczni laureaci. Są nimi przedstawiciele państw arabskich - aktywni działacze na rzecz wolności i praw podstawowych.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Koloderski St.
  • Koloderski St.
  • 09.12.2011 07:10

W Polsce prawa człowieka łamane są na każdym kroku. Wystarczy że ktoś nie ma chodów w prokuraturze czy sądzie a jest dosłownie poniewierany i okradany przez mafiozów za biurkami i nic nie mogą zrobić takiej mafii.Wszystko to jest ukryte i pod dywanem bo tacy ludzie nie mogą naglośnić takich spraw i nie ma ich kto wysłuchać. Wystarczy przeprowadzić rzetelne śledztwa a wszystkie nie prawidlowosci wyjdą na jaw. Takie postepowania prowadził Ziobro i dla tego tak go nienawidzą . Obawiają się ludzi uczciwych i sprawiedliwych i takich ludzi posyłają do Trybunału stanu.
Uczciwy i poszkodowany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.