Facebook Google+ Twitter

Prawa Człowieka w filmie

Już od pięciu lat Helsińska Fundacja Praw Człowieka organizuje w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie".

Już od pięciu lat Helsińska Fundacja Praw Człowieka organizuje w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Filmowy "WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie". Główny festiwal co roku odbywa się w grudniu, w okresie obchodów Dnia Praw Człowieka. Projekcja filmów dokumentalnych jest wstępem do toczących się potem dyskusji o problemach i przestrzeganiu praw człowieka we współczesnym świecie. Wiodącymi tematami tegorocznej edycji festiwalu będą: sytuacja praw człowieka w Azji, na Kubie, w Kosowie, kampanie wyborcze zza kulis, propaganda, uchodźcy, neofaszyzm, muzyka protestu oraz zakaz dyskryminacji. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się konkurs na najlepszy film poruszający problematykę praw człowieka.

Co roku coraz większym zainteresowaniem cieszy się Festiwal Objazdowy, odwiedza coraz więcej polskich miast. Organizowany jest wspólnie z organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi i kulturalnymi.

- Festiwal adresowany jest do wszystkich, którzy interesują się problematyką praw człowieka – mówi Agnieszka Demczuk, koordynator Festiwalu Objazdowego. – Najczęściej na projekcje przychodzą studenci, uczniowie szkół średnich, ale są też ludzie starsi. Festiwal jest nie tylko medium przekazującym informacje. Ma także uświadomić, iż prawa człowieka są naruszane nie tylko w np. Afryce czy Azji, ale także mogą być, i niestety są, naruszane w Polsce. Stąd staramy się mówić np. o prawie do sądu, prawie do informacji publicznej, uchodźstwie czy prawach człowieka w instytucjach izolacyjnych.

W 2003 r.. festiwal objazdowy zawitał do sześciu miast, kolejny już do 11, a zeszłoroczny aż do 13. Wyświetlane filmy wybierane są z repertuaru Międzynarodowego Festiwalu Praw Człowieka, organizowane są też tematyczne imprezy towarzyszące.

Główny Międzynarodowy Festiwal Praw Człowieka odbędzie się w dniach 8-17 grudnia w Warszawie
http://www.hfhrpol.waw.pl/festival/index.php?id=1

Kalendarium Objazdowego Festiwalu Praw Cz³owieka:
Szczecin 9-12.X . Szczegółowe informacje o festiwalu szczecińskim na stronie: http://www.prawaczlowieka.szczecin.pl/
Białystok 18-20.X
Katowice 19-21.X Strona katowicka festiwalu: http://www.hfhrpol.waw.pl/katowicefestiwal/
Gdańsk 24-26.X
Suwałki 27-29.X
Poznań 13-16.XI
Kraków 17-20.XI

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.