Facebook Google+ Twitter

Prawda stała się trudno dostępnym luksusem

Za poprzedniego ustroju istniało pojęcie towarów luksusowych, czyli po prostu trudnych do zdobycia. Teraz dobra materialne mamy w zasięgi ręki, natomiast prawda stała się towarem trudno osiągalnym.

Kiedyś była cenzura, pilnowano, aby prezentowana była jedyna słuszna linia. Potem przyszły zmiany i mamy ponad dwadzieścia lat wolności. Cenzura zniknęła, a w sklepach, jeżeli tylko są pieniądze, można kupić prawie wszystko.

Tylko o prawdę coraz trudniej, zarówno w sprawach dużych, jak i tych zupełnie małych. Jeśli na przykład, rodak kupi samochód to: jest najlepszy na świecie, ma bajeranckie funkcje, prawie nic nie pali no i w ogóle się nie psuje. O tym, że te funkcje do niczego nie są potrzebne, że spalanie małe, ale tylko na trasie przy prędkości poniżej stu na godzinę oraz, że wczoraj coś w zawieszeniu wymienili w serwisie, bo stukało, rodak nie wspomina, po co bowiem piękny obraz psuć.

Nasz dzieciak w ogóle się nie uczy, do książki żadnej nie zagląda, a laureatem olimpiady został, taki zdolny niesamowicie, po rodzicach w podtekście. Albo dom ktoś pod miastem dużym nabywa, ekstra i raj po prostu, korki i kłopot z dojazdem do pracy w tymże mieście? Ależ skąd, dwadzieścia minut w jedną stronę co najwyżej (tak naprawdę zwykle najmarniej około godziny).

Promocja i wyjątkowa okazja w jakimś sklepie, a towar w innym bez promocji kupisz zdecydowanie taniej. Inwestycje publiczne, uroczyste otwarcie szampan i fajerwerki, a potem się zamyka tę skończoną niby inwestycję i się ją dopiero naprawdę kończy.

Ludzie na co dzień kłamią jak z nut i manipulują bez żadnych ograniczeń faktami i informacjami, tworząc nieistniejący świat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

monia
  • monia
  • 13.04.2012 16:11

sporo ludzi jest tak daleko od prawdy, że inne osoby tak postępujące im nie przeszkadzają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.