Facebook Google+ Twitter

Prawda w Wójcinie wyjdzie na jaw. Piotr Andrzejak: Nie odpuszczę!

O odpadach z ubojni wywożonych na wójcińskie pola, 17 stycznia pisał Piotr Andrzejak. Sprawa została zgłoszona m.in. do prokuratury i Ministerstwa Ochrony Środowiska. Czy toczy się już jakieś postępowanie? Przeczytajcie, co powiedział nam Piotr.

Nieczystości wylane na pola w Wójcinie, wraz z pasożytami zwierzęcymi. / Fot. Piotr AndrzejakArtykuł Piotra Andrzejaka, dziennikarza obywatelskiego W24, pt.Bomba ekologiczna w Wójcinie wzbudził wiele kontrowersji. Liczby odsłon (ponad 5 tysięcy) i komentarzy (126) mówią same za siebie. Sprawą zainteresowały się już inne media, m.in. serwis TVP Info.

Zapytaliśmy Piotra, jak wyglądała praca nad materiałem.

Jak mówi nasz Autor, o tym, że w Wójcinie dzieje się coś niedobrego, powiadomił go jeden z mieszkańców. Informator twierdził, że mieszkańcy już kilka lat temu usiłowali zgłosić sprawę do starostwa w Wieruszowie, jednak wójt gminy nie chciał przyjąć anonimowej informacji - żądał, aby osoby donoszące się wylegitymowały. Nie chcieli tego zrobić z prostych powodów: większość mieszkańców Wójcina pracuje w firmach należących do właściciela ubojni. Sprawa przycichła.

Zobacz zdjęcia: Bomba ekologiczna w Wójcinie. Fotorelacja, część 1 (drastyczne)

Jesienią 2010 roku zaczęto wywozić odpady na pola trzy, a nawet cztery razy dziennie. Mieszkańcy nie chcieli dłużej udawać, że w mieście nic się nie dzieje, i przekazali całą sprawę naszemu dziennikarzowi, licząc, że może osobie z zewnątrz uda się przerwać ten proceder.

- Po raz pierwszy pojechałem do Wójcina w październiku 2010 roku. Pola zalane krwią przeraziły mnie. Zrobiłem wtedy ok. 100/150 zdjęć - mówi Piotr. - W listopadzie pojechałem tam ponownie - nic się nie zmieniło, więc znowu zrobiłem zdjęcia.

Zszokowany dziennikarz sumiennie zajął się tym tematem - udało mu się dotrzeć do osób, które wcześniej zgłaszały sprawę sołtysowi i radnemu powiatowemu, jednak ich działania nie przyniosły żadnych skutków. - Dotarłem nawet do byłego radnego, który składał interpelację w sprawie wywozu odpadów z ubojni - niestety, także bez skutku - opowiada Piotr.

Dowody


Nasz Autor znalazł na polach kolczyki świńskie, na których były identyfikatory zwierząt. - Dowody od razu zabezpieczyłem folią, tak, żeby nie pozostały na nich żadne odciski palców - mówi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

John
 • John
 • 28.01.2011 23:39

Zachowanie wskazuje iż komuś tu zamknięto kiosk z dopalaczami na osiedlu :Biega jakiś człowieczek z aparatem, (który nawiasem mówiąc eksponuje w swoim profilu - dziecinne) pstryka jak później pisze kilkaset zdjęć flaków z robalami.
Nawiasem mówiąc albo brak pomysłów na tematy artykułów w swojej karierze albo brak odpowiednich specyfików.
Niejednokrotnie widziany i po krótkich obserwacjach euforyczność jest nieposkromiona...."Na sile probuje byc dostrzezony, a niestety wszedzie jest wysmiewany i o tym nie wie. Nawet przez redakcje W24, ktora uznaje go za natretnego wariata, ktory wydzwania do nich co dwa dni."
Fakty same mówią za siebie biega z tym aparatem rzekomo byl w pażdzierniku 2010 zrobil setki zdjec nastepnym razem pojawil sie w listopadzie 2010, a podobno interesuje sie ta sprawa od 4 lat to nie pojawil sie tam wczesniej ???nie zrobil wtedy zdjec ??czy nie bylo wtedy stac na aparat czy specyfiki nie byly tak rozpowszechnione"P

Zastanawia mnie dlaczego poruszone jest dobre imie jednego z wlascicieli zakladu ???no tak pod wplywem specyfikow trudno zorganozowac mysli do cyfry 2.

Wszyscy co go znaja maja wyrobione zdanie na jego temat dziwne ze on nagle zainteresował się tak mała mieściną w której prócz zakładu , kosciola i sklepu pewnie nie ma

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz D
 • Łukasz D
 • 28.01.2011 10:51

a ty czytelnik czemu nie podpisany ? czyżbyś tchórzył?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 28.01.2011 09:55

To nie anonimowość tylko tchórzostwo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz D
 • Łukasz D
 • 28.01.2011 07:45

poza tym prosiła Pani o wskazanie źródła informacji w poprzednim komentarzu - źródło zostało jasno wskazane.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz D
 • Łukasz D
 • 28.01.2011 07:44

ad. "Żeby uczestniczyć w czacie trzeba być zarejestrowanym autorem..."
To nie jest brak odwagi cywilnej Pani Marto Janner. To po prostu wykorzystanie możliwości bycia anonimowym a taką możliwość daje forum. Tak więc ostrożnie ze słowami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Źródłem tej informacji jest czat redakcyjny. Nie chcę cytować tutaj konkretnych wypowiedzi, ponieważ nie chcę naruszać prywatności co niektórych osób"

Żeby uczestniczyć w czacie trzeba być zarejestrowanym autorem. Szkoda, że Pan/Pani, należąc do tego grona, nie ma na tyle odwagi cywilnej, żeby swoje zdanie o innym autorze wyrazić pod własnym nazwiskiem, nie uciekając się do nicku:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mike
 • Mike
 • 27.01.2011 11:36

@ dels

Nie sprawdzałem wiarygodności ale a ja po przeczytaniu kilku poprzednich artykułów Pana Piotra skłonny jestem dać temu wiarę

Komentarz został ukrytyrozwiń
dels
 • dels
 • 27.01.2011 11:03

@Marta Jenner
Pisze Pan/Pani:
"Na sile probuje byc dostrzezony, a niestety wszedzie jest wysmiewany i o tym nie wie. Nawet przez redakcje W24, ktora uznaje go za natretnego wariata, ktory wydzwania do nich co dwa dni."

"Bardzo proszę o wskazanie źródła tej ostatniej informacji, która stoi w sprzeczności z publicznymi wypowiedziami redakcji i podważa jej wiarygodność."

Źródłem tej informacji jest czat redakcyjny. Nie chcę cytować tutaj konkretnych wypowiedzi, ponieważ nie chcę naruszać prywatności co niektórych osób, lecz od dawna jest wiadomo, że W24 postrzega Andrzejaka jak turysta małpę w zoo i niektórzy redaktorzy nie traktują go poważnie (pisząc W24 nie mam na myśli całej redakcji, tylko niektóre osoby, które mogły wyrażać swoje prywatne opinie, z którymi ja się zresztą zgadzam).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mike
 • Mike
 • 27.01.2011 08:34

cóż ...

Biega jakiś człowieczek z aparatem, (który nawiasem mówiąc eksponuje w swoim profilu - dziecinne) pstryka jak później pisze kilkaset zdjęć flaków z robalami - tez nie wiem po co aż tyle :), pisze o tym później publicznie na W24 (portal przyjmuje coraz więcej śmieci), w swoich artykułach za każdym razem koncentruje się na jakimś Ryszardzie D powtarzając w kółko że poluje przy jakimś kole łowieckim (a co mnie to do cholery obchodzi)... a sprawa moi drodzy jak śmierdziała tak śmierdzi do dziś i głowę daję, że nic w temacie się nie ruszyło.

Poprzednie "wylewanie łez" nie wyszło z artykułem związanym z przedświątecznym "nielegalnym" polowaniem na dzika, później "polowaniem na dziennikarza obywatelskiego" to temat można pociągnąć jeszcze czymś innym. I tak pewnie jeszcze kilka artykułów na ten temat powstanie (w tle znowu przywołując niejakiego Ryszarda D, mysliwego, przedsiębiorce etc., etc.)
nuda i flaki z olejem.

------------- a teraz zapraszam wszystkich bardzo aktywnych kibiców Pana Piotra do negatywnych ocen mojego komentarza ;). To Wam wychodzi genialnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 27.01.2011 07:58

@ mieszkanka wójcina

widać jest w tym wójcinie jeszcze ktoś kto rozsądnie patrzy na temat a nie pieni się jak wściekłe zwierze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.