Facebook Google+ Twitter

"Prawda, Życzliwość, Wytrwałość". Wystawa prac artystów z Falun Dafa

16 lutego, o godz. 18:00, w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie, nastąpi otwarcie wystawy „Prawda, Życzliwość, Wytrwałość”.

16 lutego, o godz. 18, w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie, nastąpi otwarcie wystawy „Prawda, Życzliwość, Wytrwałość”.

Wystawa ta, była prezentowana w ponad 40 krajach i 200 miastach na całym świecie, w tak prestiżowych miejscach jak Narodowy Klub Sztuki w Nowym Jorku, Kongres Stanów Zjednoczonych czy Parlament Europejski.

Autorami wszystkich prac są artyści związani z Falun Dafa (znanym też jako Falun Gong), duchową praktyką doskonalenia ciała i umysłu. Czworo z nich, gdy mieszkali w Chinach, dzieliło losy milionów praktykujących Falun Gong, brutalnie prześladowanych przez komunistyczny reżim. Chcąc przyczynić się do ujawnienia tych represji, grupa artystów, którą skupił Zhang Kunlun, stworzyła cykl obrazów ukazujących heroizm ofiar, ich niezachwianą determinację w obronie swoich wewnętrznych przekonań, jak również piękno kultury chińskiej w rozlicznych jej aspektach.

Artyści pokazujący na wystawie „Prawda Życzliwość Wytrwałość” wybrali głównie techniki malarstwa, olejnego pomocne do skonstruowania przejrzystej narracji dzieła i uzyskania siły oddziaływania poprzez czystość i prostotę przekazu. Obrazy w sposób realistyczny ukazują ludzi w życiu codziennym, jak również ich heroizm i wytrwałość w obronie swoich przekonań. Na wystawie zobaczymy również artystyczne wyobrażenia scen i postaci z chińskich i zachodnich religii: Buddów, Tao, Bogów i Anioły. Harmonia między Niebem a Ziemią leży u podstaw tradycyjnej kultury chińskiej i znajduje swój wyraz także w tematyce wystawianych obrazów.

Wystawa będzie otwarta od 17 lutego 2012 do 2 marca 2012.
Wstęp wolny, od pn. do pt. w godz. 10:00 - 17:00.
Stowarzyszenie Wolnego Słowa - Marszałkowska 7, Warszawa.

Organizatorami są:
Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa i Stowarzyszenie Wolnego Słowa.
(Na podstawie mat. prasowych Falun Dafa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.