Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32439 miejsce

Prawdziwe oblicze Michaela Jacksona

Lata życia Michaela Jacksona obfite były w wydarzenia wywoływane przez media. Po jego śmierci wszystkie te informacje odżyły na nowo, kumulując się w jedną wielką sensację. Czy ktoś jednak zastanawiał się, jaki Michael Jackson był naprawdę?

 / Fot. PAP EPAOd śmierci Michaela Jacksona świat zalewa ogrom wiadomości na temat jego życia, okoliczności, w których zmarł oraz przyszłości jego najbliższych i jego posiadłości. Wielu ludzi nieustannie doszukuje się sensacji z nim związanych, co podchwytują niektóre media, podając coraz to nowe informacje, które często są zbędne dla ludzkiej wiedzy, gdyż nie wnoszą niczego sensownego, a w wielu osobach wręcz wywołują negatywne emocje. Bardzo trudno jest odróżnić prawdę od fałszu, informacje podawane dla sensacji od tych faktycznie przydatnych.

Szczegółowo sprawę krzywdzącego podejścia mediów do osoby Michaela Jacksona przedstawiła Weronika Asman w artykule Zaszczuty nawet po śmierci oraz Mateusz Cieślicki - Michael odszedł do lepszego świata, jakiego pragnął na ziemi.

Człowieczeństwo Michaela Jacksona wyrażone jego słowami


Spróbujmy pozostawić na boku wszelkie sensacje związane z Jacksonem i atakujący nas zewsząd natłok ogromu informacji na jego temat, by dostrzec obraz prawdziwego człowieka, a nie tylko osoby, jaką wszyscy chcieli go widzieć.

Jako potencjalnie najbliższe prawdy traktujemy informacje przekazane przez samego Michaela.
Portal Dziennik.pl opublikował najciekawsze wypowiedzi Michaela Jacksona pochodzące z jednego z ostatnich przeprowadzonych z nim wywiadów.

Wsłuchując się lub wczytując w jego słowa, łatwo zauważyć jego pasję do tańca i muzyki, którymi żył, które były tak ważne dla niego. Słychać także, jak bardzo pragnął i potrzebował kontaktu z ludźmi, którzy są mu przychylni, kochają go. Wierzył w ludzi, w ich dobro, ufał im i cieszył się z ich obecności.

Powiedział między innymi: Jestem zaszczycony, że to mnie wybrano w niebie, czy jakkolwiek nazywa się to miejsce, do bycia niezwyciężonym. Ale też do nieustannego rozwijania się. A przede wszystkim do tego, żebym swoją sztuką mógł służyć ludziom - te słowa wyraźnie ukazują, jak wielką wartością było dla niego to, co robi, czym może dzielić się z ludźmi.

Chciał jak najwięcej z siebie dać innym i dążył nieustannie do tego, by to co robi było zawsze na najwyższym poziomie. W wypowiedziach Jacksona widać sedno jego człowieczeństwa niezakłócone pomówieniami i sensacyjnymi wiadomościami. Można zauważyć piękno i mądrość jego duszy, które w pewnym momencie jego życia zostały zagłuszone przez otaczający go świat, świat hien w ludzkim wydaniu oraz niektórych przedstawicieli mediów, którzy za wszelką cenę starają się zniszczyć kogoś, kto ma talent, komu się wiedzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.07.2009 23:08

sadzę, że jest Pani zbyt delikatna w swoim osądzie dotyczącym m .in.mediów, które tyle miały do powiedzenia w temacie MJ. Przecież on był systematycznie niszczony, z premedytacja (lub bez) - kazdy post , każda opinia o nim to byl sączący się jad, ciągłe deprecjonowanie jego osiągnięć, wyciaganie albo wręcz tworzenie kompletnie nieprawdziwych historii z jego zycia. moze prasa, media tym i z tego zyja ale mysle ze w duzej mierze maja go na sumieniu, o ile to sumienie w ogole posiadają. pewnie kazdy tu dorzucil swoją "cegiełkę" i jego smierc to wynik wielu "czynników. zapewne nie ma jednego winnego. ale to przeciez te wszystkie brukowce podsycały niechęć do niego, nienawiśc wręcz, ferowały swoje wyroki wbrew tym sądowym. watpie by mozna bylo sie od tego zdystansowac zwlaszcza jesli od urodzenia prawie żyło sie na scenie.
tak czy inaczej Pani artykuł to chyba jeden z nielicznych "normalnych", bo wiekszosc to albo bałwochwalcze peany rozhisteryzowanych fanów, żyjacych cudzym życiem albo nienawistne teksty kompletnych ignorantów, ktorym wydaje sie ze znali go jak sąsiada z naprzeciwka.
na koniec - mam nadzieje ze choc przez pare chwil swojego zycia byl szczesliwy, mam na mysli Jego dzieci, ze moze choc to przynioslo mu radosc i wynagrodzilo wszystkie krzywdy ktorych doznal w swoim zyciu
pozdrawiam
a.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo madrze, neztralnie napisane, swietny artykul pomijając plotki i sensacje na temat tak wielkiego artysty.
R.I.P. Michael Jackson

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.