Facebook Google+ Twitter

Prawdziwie międzynarodowy Dzień Dziecka w Teatrze Studio

1 czerwca w warszawskim Teatrze Studio odbył się charytatywny koncert z okazji Dnia Dziecka. Na scenie pojawili się dziecięcy artyści amatorzy z międzynarodowym repertuarem.

Pomysłodawcą koncertu "Będzie fajniej" był dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki w Łajskach. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali uczniowie kilku szkół, w których uczą się dzieci różnych narodowości. Na scenie pojawili się uczniowie szkoły przy ambasadzie rosyjskiej, American School of Warsaw i prywatnej mniejszościowej szkoły żydowskiej Lauder-Morasha. Uczniom ze szkoły w Łajskach towarzyszyli ich koledzy z Niemiec.

Koncert poprowadził Krzysztof Majchrzak, akompaniujący też niektórym wykonawcom. Całość składała się z występów tanecznych i wokalnych. Zachwyt publiczności wzbudziła szczególnie polsko-niemiecka orkiestra dęta. Co ciekawe, żaden z młodych wykonawców nie uczy się w szkole artystycznej. Do zespołów zapraszane są także dzieci niepełnosprawne umysłowo - to element tzw. edukacji włączającej, którą od lat realizuje szkoła w Łajskach. Dzięki temu wszystkie dzieci, bez względu na swoje słabości i trudności, mają szansę realizować swoje pasje i rozwijać się artystycznie.

Na tle amatorskich występów profesjonalizmem zaskoczyła uczennica szkoły przy ambasadzie rosyjskiej. Elmira zaprezentowała swoje wokalne umiejętności w repertuarze rosyjskim.

Interesujące były też taneczne występy uczniów szkoły amerykańskiej, szczególnie układ choreograficzny "Android". Zupełnie nietrafiony był natomiast pokaz tańca inspirowany musicalem "Chicago". Uczennice w siatkowych pończochach i skąpych spodenkach prezentowały się świetnie, ale niekoniecznie powinny uświetniać występ dla maluchów, których na widowni nie brakowało. Jednak ta wpadka organizatorów nie popsuła wrażenia z całego koncertu. Gorące owacje były jak najbardziej zasłużone.

Czytaj też:


Dzień Dziecka w warszawskim Teatrze Studio

Dzień Dziecka w Teatrze Studio. Dołącz, wspieraj dzieciaki ze szkoły w Łajskach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.