Facebook Google+ Twitter

Prawdziwy patriotyzm czyli obchody Święta Niepodległości w Libiążu

Warszawa pokazała jak świętować nie należy, natomiast Libiąż pokazuje jak to świętowanie powinno wyglądać. Może dlatego, Polskę można porównać do obwarzanka, bo to co najlepsze jest na zewnątrz.

Patriotyzm na sportowo w Libiążu / Fot. Paweł SalawaOryginalnie, radośnie i patriotycznie świętowano w Libiążu 93. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pierwszym akcentem obchodów była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu, uświetniona przez Orkiestrę Górniczą ZG "Janina" i libiąski chór "Bell Canto", z udziałem władz samorządowych gminy Libiąż, na czele z Burmistrzem Jackiem Latko, Wiceburmistrzem Jarosławem Łabęckim i Przewodniczącą Libiąskiej Rady Miejskiej Bogumiłą Latko oraz posłem na Sejm RP Tadeuszem Arkitą. Obecni byli również: kombatanci, władze ZG "Janina", poczty sztandarowe organizacji społecznych, reprezentanci stowarzyszeń i placówek oświatowych z terenu gminy Libiąż. Po Mszy modlitwą i złożeniem kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, na cmentarzu parafialnym w Libiążu uczczono pamięć poległych w walce o niepodległą Polskę.

Wieczorem ponad 1200 osób wzięło udział w niepowtarzalnej biesiadzie patriotycznej, zorganizowanej przez Libiąskie Centrum Kultury z pomocą województwa Małopolskiego. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy był "Patriotyzm na sportowo". Nie zabrakło wiec zarówno krajowych, jak i lokalnych akcentów sportowych. Przed tak liczną publicznością zaprezentowali się przebrani w klubowe stroje zawodnicy i trenerzy klubów oraz sekcji sportowych z terenu gminy Libiąż. Przybliżono sylwetki wyróżniających się lokalnych sportowców. Niezwykłe umiejętności piłkarskie pokazał libiążanin Paweł Budniak czołowy piłkarz pierwszoligowej futsalowej drużyny Rekord Bielsko – Biała i reprezentacji Polski! Pokaz wspinaczki i konkurs przygotował zapalony alpinista, ksiądz Janusz Grodecki z Parafii pw. Św. Barbary w Libiążu. W rywalizacji wspinaczkowej zmierzyli się: poseł Tadeusz Arkit i libiąski Radny Mirosław Lipowski, a także Przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Krzysztof Zubik i nauczyciel Gimnazjum nr 1 Kazimierzem Korczem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.